• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

  Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

 • V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

  V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 19 plus 16 plus 5 se rovná
Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+Veronika: oprava domu

Dobrý den, prosím o informaci, kdo financuje opravu domu Olomoucká 18, zda vlastník nebo město?Děkuji

Vážená paní,

opravy domu na Olomoucké 18 realizuje a financuje vlastník objektu, město se na těchto opravách žádným způsobem nepodílí. 

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí 

IP: 2a00:1028:83ce:5c0a: Dotaz z: 15.05.2017
+Linda Macáková: Cena vstupu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na výši vstupného na koupaliště. Po Šternberku kolují informace že se prý bude hodně zdražovat, tak mě zajímá jestli je to pravda. Ovšem myslím si že po tom co se loni dělo na koupališti nebude zdražení adekvátní. Snad se to letos zlepší ! Přeji hezký den

 

Vážená paní, 

dovolujeme si Vám sdělit, že ceník vstupného na městské koupaliště pro letošní sezónu bude projednáván na schůzi Rady města Šternberka v pondělí 29.05.2017. Následně bude veřejnost se schváleným ceníkem vstupného seznámena.

S pozdravem

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

IP: 185.137.18.137 Dotaz z: 15.05.2017
+Kateřina Neplechová: možnost půjčky

Dobrý den, je pravda, že město poskytuje zvýhodněné půjčky na opravu fasád a zateplení? Jaký je roční úrok? Kam se mám obrátit pro více informací? Děkuji za odpověď. Zdraví Neplechová

Vážená paní,

rada města schválila pro letošní rok nový dotační program na obnovu objektů v městské památkové zóně. Tento program umožnil vlastníkům objektů, které se nacházejí v Městské památkové zóně Šternberk a nejsou kulturními památkami, ucházet se o dotaci na částečné financování svých záměrů obnovy.

Žádosti o dotace v tomto programu bylo možné podávat od 8. prosince 2016 až do 2. května 2017. V současné době je tedy program uzavřen a probíhá hodnocení doručených žádostí.

Informace o možnostech dotací z rozpočtu města jsou zveřejňovány zde: http://www.sternberk.eu/projekty-a-dotace/dotace-z-rozpoctu-mesta.html

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 15.05.2017
+mira: vyhláška 2/2017

dobrý den, v článku o povinném předškolním vzdělávání se odkazujete na OZV č. 2/2017, tu však na www v sekci vyhlášky nemohu najít. Hledám špatně či tam opravdu není?

Vážený pane,

obecně závazná vyhláška č. 2/2017, kterou se stanoví školské obvody mateřských škol zřízených městem Šternberk, byla vyvěšena ve dnech 10.-26.04.2017 na úřední desce města Šternberka, nyní je zveřejněna zde: http://www.sternberk.eu/samosprava/vyhlasky-a-narizeni/vyhlasky.html

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková 
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 14.05.2017
+Jan: drůbež

Dobrý den, mohu pěstovat drůbež téměř v centru města? Konkrétně mám na mysli ulici Za zahradami téměř před centem města. Drůbež jako kohout slepice kačeny ptáky atd... Které budou ve 4 ráno budit občany města Šternberk. Děkuji za odpověď

Vážený pane,

chov drůbeže z pohledu veterinárního zákona a zákona na ochranu zvířat proti týrání v zastavěném území možný je, pokud se jedná o nepodnikatelskou činnost, tj. chov drůbeže pouze pro vlastní potřebu.

Pokud jiné osobě tímto vzniká škoda (majetková či nemajetková), jedná se o občanskoprávní spor, který může řešit pouze soud.

S pozdravem

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 213.192.25.44 Dotaz z: 11.05.2017
+Michal: Bytové domy Světlov - pokračování

Ještě bych poprosil o reakci k problematice výstavby na Světlově. Platné stavební povolení je tedy na původní projekt třípatrových budov. Když srovnáte pohled z ulice u původního a nového projektu: http://www.alfaprojekt.com/dbimg/obrazky/referencefotka_217_nazev871.jpg http://www.rezidencesvetlov.cz/assets/img/bg2.jpg musíte uznat, že se jedná o úplně jiný projekt, který by měl projít novým schvalováním. Co to znamená "změna před dokončením", kterou zmiňujete? Musí si developer nejdříve získat nová stanoviska ? (od památkářů, města atd.) Může občan Světlova v rámci tohoto řízení nějak bránit ? Platí, že developer musí nejdříve projít tímto řízením než může stavět ? Město by při povolovacím změnovém procesu mělo taktéž hájit zájmy svých občanů. Na původní projekt si před 11 lety nikdo nestěžoval, ale teď, když vcelku zapadající třípatrové domy předělali na krabice přetékající do šířky i do výšky, je mnoho obyvatel Světlova znepokojeno. 5 patrové krabice zastíní školku (která má jen 2 patra, prosluněná školka byla jednou z jejich devíz, po výstavbě přijde o ranní a dopolední slunce). Zastíní rodinné domy naproti a hlavně přivede na Světlov intenzivnější dopravu (na můj předchozí dotaz ohledně řešení dopravní situace nikdo neodpověděl).

Vážený pane,

v daném případě záměr vyžaduje změnu původního územního rozhodnutí a změnu stavby před jejím dokončením. Změna územního rozhodnutí a změna stavby před jejím dokončením se projednává v rozsahu změn a v řízení se přiměřeně postupuje, zjednodušeně řečeno, jako v případě, že by se stavba umisťovala a povolovala znovu, tzn. včetně doložení nových závazných stanovisek dotčených orgánů (např. i zmiňovaného orgánu státní památkové péče).

Žádost o změnu stavby před dokončením stavební úřad projedná s účastníky územního řízení, stavebního řízení a dotčenými orgány v rozsahu, v jakém se změna přímo dotýká jejich práv, jakož i zájmů chráněných zvláštními právními předpisy.

Při projednání nového návrhu bude muset stavebník prokázat, že stavba a její umístění splňuje mimo jiné obecné požadavky na využívání území, obecné technické požadavky na stavby a to včetně obecných technických požadavků zabezpečujících bezbariérové užívání staveb. Součástí posouzení je i vyhodnocení zastínění pobytových místností okolních budov.

Z hlediska intenzity dopravy se budeme moci věcí zabývat, až bude městskému úřadu předložena dokumentace změny územního rozhodnutí a změny stavby před jejím dokončením, ze které bude zřejmá přesná kapacita záměru, jeho požadavky a vlivy na okolí. V současné době je možné sdělit, že doposud ze strany stavebníka nebyly předloženy městu Šternberk žádné podklady, ke kterým by se bylo možno oficiálně vyjádřit.

S pozdravem

Ing. Robert Černocký, Ph.D.
vedoucí stavebního odboru

IP: 193.86.30.238 Dotaz z: 11.05.2017
+Petr: Sčítání dopravy

Dobrý den, je možné stacionární radary umístěné ve Šternberku použít jako prostředek pro sčítání dopravy (počet průjezdů automobilů za den). Pokud ano, je možné tyto čísla někde veřejně prezentovat (ideálně v grafu podle dnů v týdnu a denní doby). Díky za odpověď.

 

Vážený pane,

město Šternberk má k dispozici informace o průjezdech automobilů zatříděných podle kategorií a tyto údaje sledujeme v měsíčních cyklech.

S pozdravem

Ing. Roman Sobkuliak
vedoucí oddělení informatiky a krizového řízení

IP: 90.181.36.254 Dotaz z: 10.05.2017
+obcan: restaurace PRIM

Dobry den, kdy bude dokoncena oprava restaurace PRIM a nasledne otevrena? Dle smlouvy c. 569/16/OSMM mezi mestem Sternberk a firmou Konytech s.r.o. mely byt stavebni prace ukonceny a dilo prevzato do 30/4/2017. Pri pohledu na restauraci k tomuto datu nejspis k prevzeti nedoslo. Jaky bude nasledujici postup a jak bude firma za nedodrzeni terminu sankcionovana? Mesto Sternberk jiz delsi dobu (rok? dva?) prichazi o nemale penize za pripadny pronajem. To si toto jednani muze mesto dovolit? Predem dekuji za odpoved

Vážený pane,

ve věci dokončení stavebních úprav a následného otevření restaurace sdělujeme, že k Vámi citované smlouvě byl uzavřen dodatek, který posunul termín dokončení stavebních prací a předání a převzetí díla nově do 30.06.2017. Dále Vás informujeme, že již v časové koordinaci se samotnou přípravou této rekonstrukce proběhl výběr nového provozovatele restaurace, kterým se stala na základě výběrového řízení společnost Pivovary Lobkowicz Group, a. s., se svým konceptem řetězce restaurací „ŠNYT“. Těmito kroky bylo docíleno stavu, že nájemné z prostor bude městu hrazeno ihned po dokončení stavby, resp. možnosti jejího užívání na základě získání kolaudačního souhlasu, nikoliv že by výběr provozovatele byl vázán až po dokončení stavby.

Za účelem sladění stavebních úprav s konceptem řetězce restaurací „ŠNYT“ došlo k nutnosti úprav původně stanoveného předmětu díla s dohodou, že vlastní interiér, osvětlení restaurace a některé interiérové prvky (dveře, obložení apod.) budou realizovány a financovány provozovatelem restaurace.

Koordinace projektu stavby s požadavky na úpravy interiéru s novým provozovatelem restaurace vyvolaly současně požadavky na úpravy a upřesnění projektové dokumentace, znamenající v důsledku zdržení, v případě některých požadavků na úpravy řemesel i přerušení prací. Tato skutečnost znamenala nutné posunutí termínu dokončení díla. Po dokončení díla a zabudování interiérových prvků bude probíhat kolaudační řízení a až následně může být zahájen vlastní provoz restaurace. V současnosti je termín zahájení provozu restaurace odhadován na měsíc srpen tohoto roku.

S pozdravem  

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 09.05.2017
+Tereza Fraisová: Koncert Marty Kubišové

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li máte nebo budou v předprodeji lístky na koncert Marty Kubišové 15.června? Děkuji, Tereza Fraisová

 

Vážená paní,

lístky na koncert Marty Kubišové jsou již v předprodeji v Informačním centru ve Šternberku, další prodejní místa jsou zveřejněna na plakátu.

Odkaz na plakát: http://www.sternberk.eu/kam-za-kulturou/kalendar-akci/detailudalosti/1247/-/koncert-marty-kubisove.html

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

IP: 2a00:1028:8d1c:6662: Dotaz z: 08.05.2017
+Michal: Nové bytové domy Světlov

Dobrý den, na ulici Světlov se oprášil starý záměr výstavby nových bytových domů v prostoru před školkou. Nový návrh je k vidění na www.rezidencesvetlov.cz Chtěl bych se zeptat, jestli už ohledně tohoto nového záměru proběhlo územní a stavební řízení a pokud ano, kdy se má začít stavět. Ačkoliv bych nejraději, aby plocha před školkou zůstala jako velké hřiště pro děti, je mi jasné, že s plochou je počítáno pro výstavbu bydlení. Avšak oproti předchozímu záměru (k vidění např. zde www.alfaprojekt.com/dbimg/obrazky/referencefotka_218_nazev942.jpg) se domy výrazně nafoukly, hlavně do výšky. To si vážně myslíte, že Světlov zvládne tolik nových obyvatel a aut ? Na stránkách inzerují "Světlov - klidná lokalita". Po výstavbě už to rozhodně klidná lokalita nebude. Již teď je problém s parkovacími místy ke stávajícím domům a bytům. Ulice Světlov je vlastně z velké části ulice s jedním pruhem. V druhém parkují auta. Směrem od města je silnice zůžená (navíc se zde opravuje starý mlýn na nové byty, takže další problém se zhoustnutím dopravy, potřeba dalších parkovacích míst). Již teď společně s výstavbou nové školky je to hodně o kličkování a vyhíbání se protijedoucím autům zastavením v mezeře mezi parkujícími auty. A ikdyž nové bytové domy řeší vlastní parkovací stání, tak přesto intenzita provozu v ulici podstatně stoupne a nedovedu si představit, jak se budou lidé vozící ráno děti do školky na silnici vyhýbat. Pokud město Šternberk nový projekt již schválilo, jak se vypořádá se zhoustnutím dopravy a nedostatečného počtu parkovacích míst ke stávajícím nemovitostem? (řadové domy, paneláky, bílé bytovky...) Pokud ještě projekt schválen není, proběhne nějaká beseda se stávajícími obyvateli Světlova ? Např. o velikosti a výšce budov - přijde mi, že napodobujeme Pražské developery, kteří na malém prostoru postaví co největší domy s co nejvíce byty, aby měli co největší zisk a již neřeší vliv na kvalitu bydlení v místě výstavby.

Vážený pane,

odpovědi na Vaše dotazy již byly zveřejněny v odpovědi na obdobný dotaz ze 4. května 2017, na který odpovídal starosta pan Stanislav Orság.

Upřesňujeme, že stavební povolení bylo vydáno 12. března 2009 a je dodnes platné na původní záměr se změnou spočívající v umístění mateřské školy. O změnu stavby před dokončením zatím požádáno nebylo.

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

IP: 109.81.211.12 Dotaz z: 06.05.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

květen 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže