• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

  Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 10 mínus 10 se rovná
Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+jitka: veřejné osvětlení

Již delší dobu nesvítí veřejné osvětlení na silnici z Hvězdného údolí do Dolního Žlebu. Silnice je dosti frekventovaná a chodí tudy dost pěších i cyklistů. Chtěla bych vědět, kdy bude provedena oprava.

 

Vážená paní,

děkujeme za upozornění. Příčinnou poruchy veřejného osvětlení na silnici z Hvězdného údolí do Dolního Žlebu je spadený dřevěný sloup. Správce veřejného osvětlení již objednal nový sloup a přislíbil provedení opravy do konce měsíce.

S pozdravem   

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 90.178.204.36 Dotaz z: 20.03.2017
+Mjartanova Zuzana: Vítání obcanku

Dobrý den, 15.12.2016 se nám narodila dcera Karolinka, od minulého měsíce máme trvalý pobyt v Domasove nad Bystřicí. Chtěla jsem zeptat kdy probíhá u Vás vítání občánků a co je potřeba pro zúčastnění se udělat?

Vážená paní,

na obřad vítání dětí ve Šternberku jsou zvány děti narozené rodičům, kteří mají trvalý pobyt ve Šternberku a dále dle uzavřených dohod jsou na vítání dětí do Šternberka zvány i děti, jejichž rodiče mají trvalý pobyt v obcích Hlásnice, Domašov u Šternberka, Řídeč a Lužice.
Pokud máte trvalý pobyt v obci Domašov nad Bystřicí, doporučuji Vám, abyste se na vítání dětí informovala přímo na obecním úřadě v Domašově nad Bystřicí.

V případě dalších dotazů, prosím, kontaktujte pracovnici matriky Městského úřadu Šternberk Zdenku Chmelovou na tel. č. 585 086 552.

S pozdravem,

Bc. Martina Horáková
vedoucí odboru vnitřních věcí

IP: 194.228.11.77 Dotaz z: 19.03.2017
+Pavel: TKALCOVSKÁ

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak město vyřešilo/nevyřešilo ( bylo nám přislíbeno lépe řečeno vysloveno strážníkama MP že se tím město bude zabývat do dnešního dne se nic nevyřešilo ba naopak akorát rozdáváte nesmyslné pokuty ) problematiku parkování na ulici Tkalcovská s problémem stání na chodníkách přeci si nemyslíte že je normální aby jsme dostávali pokuty od MP za stání u vlastních rodiných domů velmi naléhavě vás žádám vyřešte tenhle problém co nejrychleji třeba znažkou která umožnuje stání na chodníkách s pozdravem velmi nespokojený občan

Vážený pane,

město se snaží problematiku ve Vámi uvedené lokalitě vyřešit, nicméně musíme přiznat, že vzhledem k současným normám a zákonům je tato situace téměř neřešitelná. Alespoň nám se prozatím nepodařilo najít řešení, které by parkování umožnilo a bylo finančně akceptovatelné.

Vámi uvedený návrh umožnit dopravním značením parkování na chodníku není možný, jelikož chodníky nejsou postaveny jako pojízdné. Úprava chodníků pro parkování by vzhledem k umístění inženýrských sítí pod nimi byla nesmírně finančně náročná, bylo by nutné provést přeložky těchto sítí, i tak by šířka komunikace zřejmě byla nedostatečná pro parkování automobilů vzhledem k požadavkům vyplývajících z norem a zákonů.

Strážníci městské policie jsou povinni v této lokalitě zasahovat na základě opakovaných oznámení občana, který tudy projíždí.

S pozdravem  

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 109.80.32.28 Dotaz z: 10.03.2017
+Eva: zápis do MŠ ve Šternberku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy proběhne zápis dětí do MŠ. Děkuji

 

Vážená paní,

zápis do mateřských škol bude oznámen obvyklým způsobem v mateřských školách, na úřední desce, ve Šternberských listech, apod. Ve Šternberku proběhne  ve dnech 3. a 4. května 2017. 

S pozdravem

Mgr.Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 176.102.144.38 Dotaz z: 08.03.2017
+hana: hřiště olomoucká

dobrý den,ráda bych se informovala,zda se projednávalo přemístění fitness hřiště z olomouické ulice do prostor parku,jak bylo přislíbeno.Je jaro a už tady "skupinka obyvatel" dělá pěknej binec.

Vážená paní,

k Vašemu dotazu sděluji, že zatím byl přemístěn z Olomoucké ulice jen stůl na ping-pong, a to již vloni na dopravní hřiště. Komise pro sport a volný čas se bude tématikou dětských hřišť zabývat 29. března 2017. Asistenti prevence budou mít nad lokalitou zvýšený dohled.

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 217.196.127.249 Dotaz z: 08.03.2017
+Helena Dusilova: pani

Dobry den schanim ubytovani nejlepe v Pasekach mam v OLU pritele a chtela bych ho navstivit.Jsem z Rychnova nad Kneznou a na jeden den se to nevyplati.Zatim jsem nicnenasla Spojeni autobusem je skvele tam i zpet .dekuji H Dusilova.

Vážená paní, 

přímo v Pasece ubytovací kapacity nejsou, doporučujeme Vám ubytování přímo ve Šternberku, kontakty najdete zde:http://www.sternberk.eu/ubytovani-a-stravovani/ubytovani.html 

Kontaktovat můžete také Informační centrum Šternberk, kde Vám pomohou najít vhodné ubytování. Kontakty zde: IC Šternberk, tel.: +420 739 486 060,  e-mail: info@poznej-sternbersko.cz, web: http://www.poznej-sternbersko.cz

S pozdravem 

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí 

 

 

IP: 86.61.139.206 Dotaz z: 02.03.2017
+roman: školské obvody

Dobrý den, prosím o konkrétní odpověď - jaké jsou spádové školské obvody základních škol zřízených městem Šternberk dle dodud platné vyhlášky 6/2015? Prosím o přiřazení : škola - ulice. Děkuji

Vážený pane,

aktuálně platná vyhláška o školských obvodech č. 6/2015 je zveřejněna zde. 

Stanovení školských obvodů
(1) Školský obvod Základní školy Svatoplukova 7, 785 01 Šternberk tvoří: ulice Anenská od křižovatky s ulicí Jiráskovou, ulice Besední, ulice Brigádnická, ulice Dolní Žleb, ulice Dřevařská, ulice Farní, Horní náměstí, ulice Hvězdné údolí, ulice Jabloňová, ulice Jiráskova od křižovatky s ulicí Křížkovského po křižovatku s ulicí Puškinovou a ulicí Palackého, ulice Jívavská od č. 22 včetně, ulice Kamenná, ulice Lesní, ulice Lomená, ulice Na Stráni, ulice Na Valech, ulice Na Vyhlídce, ulice Nad Koupalištěm, ulice Nad Nemocnicí, ulice Návrší, ulice Opavská, ulice Opluštilova, ulice Ořechová, ulice Palackého, ulice Pod Kioskem, ulice Pod Lesem, ulice Pod Mýtem, ulice Puškinova, ulice Sadová, ulice Sluneční, ulice Sojkova, ulice Strmá, ulice Svatoplukova, ulice Světlov, ulice U Startu, ulice U Vrby, ulice Údolní, ulice Úzká, ulice Zahradní, ulice Za Humny, ulice Zámecká, ulice Žižkova, místní části Dalov a Těšíkov.

(2) Školský obvod Základní školy Dr. Hrubého 2, 785 01 Šternberk tvoří: ulice Balcárkova, ulice Dlouhá, ulice Dr. Hrubého, ulice Hanácká, ulice Havlíčkova, ulice Hraniční, ulice Janáčkova, ulice Jílová, ulice Kollárova, ulice Komenského, ulice Krampolova, ulice Květinová, ulice Labutí, ulice Litovelská, ulice Loutockého, ulice Lužická, ulice Masarykova, ulice Nábřežní, ulice Nádražní od č.11 včetně, ulice Nová, ulice Obchodní, ulice Palouková, ulice Pískoviště, ulice Potoční, ulice Staškova, ulice Studniční, ulice U Hřbitova, ulice Uničovská, ulice Věžní, ulice Vinohradská, ulice Za Zahradami, ulice Závodní, ulice Žitná a místní část Krakořice.

(3) Školský obvod Základní školy náměstí Svobody 3, 785 01 Šternberk tvoří: ulice Anenská po křižovatku s ulicí Křížkovského, ulice Babická, ulice Babická stezka, ulice Barvířská, ulice Bezručova, ulice Blahoslavova, ulice Bojovníků za svobodu, ulice Březinova, ulice Čechova, ulice ČSA, ulice Dukelská, ulice Dvorská, ulice Dvořákova, ulice Generála Eliáše, Hlavní náměstí, ulice Husova, ulice Jarní, ulice Jaroslavova, ulice Jesenická, ulice Jiráskova od č. 1 po křižovatku s ulicí Křížkovského, ulice Jívavská do č. 21 včetně, ulice Ke Kapličce, ulice Kopečná, ulice Kosmákova, ulice Kozinova, ulice Krátká, ulice Křížkovského, ulice Křížová, ulice Lhotská, ulice Lidická, ulice Mánesova, ulice Měsíční, ulice Na Bažinách, ulice na Pláni, ulice Na Větrníku, ulice Nádražní do č. 10 včetně, náměstí Svobody, ulice Oblouková, ulice Obora, ulice Okrajová, ulice Olomoucká, ulice Panská, ulice Partyzánská, ulice Pekařská, ulice Pod Pivovarem, ulice Poděbradova, ulice Polní, ulice Průmyslová, ulice Příčná, ulice Příkopy, ulice Přikrylova, ulice Radniční, ulice Rostislavova, ulice Rýmařovská, ulice Schodová, ulice Smetanova, ulice Střední, ulice Tkalcovská, ulice Tolstého, ulice U Dráhy, ulice U Horní brány, ulice U Střelnice, ulice Valíčkova, ulice Větrná, ulice Vinný vrch, ulice Vodní, ulice Zátiší, ulice Ztracená a místní část Chabičov.

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 185.60.104.143 Dotaz z: 01.03.2017
+Renata: Dětské hřiště na Smetanove ulici

Dobrý den, mám dotaz ohledně dětského hřiště na Smetanové ulici. Počítá se s rekonstrukcí či opravami a údržbou tohoto dětského hřiště? Konstrukce na které jsou zavěšeny dvě houpačky se začíná dosti naklánět směrem k silnici a chybí tam i horní vzpěry, je otázkou času, kdy se tam stane nějaké neštěstí. Dále by bylo fajn oplotit tamní pískoviště, neboť je plné výkalů od psů či koček. Klouzačka je z nevhodného materiálu, neboť v létě se na ní nedá absolutně klouzat, to by si děti spálily zadek, jak je ten plech (klouzací plocha) rozpálený. Toto hřiště docela často navštěvují i děti ze školky na Světlově, tak by bylo fajn, kdyby město nezapomínalo na toto dětské hřiště. Děkuji za odpověď.

Vážená paní,

děkujeme za Vaše připomínky, úpravami hřišť se bude zabývat komise pro sport a volný čas na schůzi 29. března 2017. 

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 185.16.181.248 Dotaz z: 01.03.2017
+Eva: Biopopelnice - hnůj od králíků

Dobrý den, lze do popelnice na bioodpad ukládat hnůj od králíků? Králíci jsou čistě býložravci a podestýlá se jim senem nebo slámou. Děkuji. Přeji pěkný den.

Vážená paní,

rostliny zpracované metabolickými funkcemi živočišných organizmů nelze z pohledu zákona o odpadech ani obecně z pohledu biologického považovat za bioodpad (neboli rostlinné zbytky), proto do popelnic k tomu určených nepatří. Dalším důvodem (a to zcela zásadním) je skutečnost, že exkrementy nepodporují kompostovací proces - kompost vzniká pouze rozkladem rostlinných tkání.

S pozdravem

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 94.124.185.2 Dotaz z: 01.03.2017
+Pavla: školské obvody

Dobrý den, na stránkách ZŠ Svatoplukova jsem si přečetla, že kritériem pro zápis do první třídy je trvalé bydliště dle OZV 1/2017. Tuto vyhlášku jsem ale na stránkách města nenašla, pouze OZV 6/2015, kde jsou stanoveny školské obvody. Můžete mi prosím sdělit, kde se dá nová vyhláška najít? Díky.

Vážená paní,

novelu vyhlášky schválilo Zastupitelstvo města Šternberka ve středu 22. února 2017. Jde o obecně závaznou vyhlášku města Šternberka č. 1/2017, kterou se stanoví školské obvody základních škol zřízených městem Šternberk a části společných školských obvodů základních škol zřízených městem Šternberk.

Tato vyhláška nabyde účinnosti patnáctým dnem po dni jejího vyhlášení. Vyhlášena však může být nejdříve 14. března 2017, tj. následující den po zasedání zastupitelstva obce Štarnov (to původně mělo zasedat 27. února, jenže byl změněn termín zasedání).

Důvodem vydání vyhlášky je nově vkládané ustanovení, které se dotýká uzavření dohod obcí Babice a Štarnov s městem Šternberk o vytvoření společného školského obvodu pro 2. stupeň základní školy a ve Štarnově toto budou projednávat na zastupitelstvu obce až 13. března 2017.

Novou vyhláškou se sice zrušuje obecně závazná vyhláška č. 6/2015, kterou se stanoví školské obvody základních škol zřízených městem Šternberk a část společného školského obvodu základní školy zřízené městem Šternberk, prakticky pro děti s trvalým bydlištěm ve Šternberku se však vůbec nic nemění - spádové obvody základních škol zůstávají ve stejné podobě jako v dosud platné vyhlášce, tj. v 6/2015.

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 217.196.124.117 Dotaz z: 01.03.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

březen 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Anketa

Jak se Vám líbí nový propagační film o Šternberku?

Ano, líbí se mi - 62.3%
Ne, nelíbí se mi - 35.1%
Nevím, nemám na to názor - 2.6%
Hlasování v této anketě bylo ukončeno na: 26 02 2017 - 00:00

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže