• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

  Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

 • V sobotu třetí dubnový svozový termín odpadů a zeleně

  V sobotu třetí dubnový svozový termín odpadů a zeleně

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 16 plus 5 se rovná
Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+b.o.: rychlost vozidel

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné umístit kameru na měření rychlosti v směru na Lužice (u hřbitova) jako tomu je na Olomouc. Často auta sjíždějí velkou rychlostí z nadjezdu, je zde přechod na hřbitov a také zastávka, na které stojí děti do školy. Dále mám dotaz, zda by na ulici Závodní mohla být omezena rychlost na 30 km/hod. Myslím si, že 50 km/hod. v takové ulici je hodně, navíc se nedodržuje ani tato rychlost.

 

Vážený pane,

návrh na omezení rychlosti jízdy na 30 km/h na ulici Závodní byl již v minulosti projednáván v dopravní komisi, která toto omezení rychlosti nedoporučila. V této ulici je komunikace široká, samostatný chodník je od vozovky oddělen širokým zeleným pásem. 

Co se týká měření rychlosti, v dopravní komisi již byly zvažovány a projednávány další lokality pro měření rychlosti a ulice Dlouhá je jednou z nich. Nyní se prověřují možnosti technického řešení měření rychlosti v těchto vytipovaných lokalitách.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 15.04.2017
+Pančochová Renata: dotaz

Prosím, chtěla bych se zeptat , za jakým účelem je pravděpodobně pronajmut pozemek (v majetku státu dle katastru) v ulici Nad Nemocnicí - dříve cičiště psů. V případě, že jde znovu o cvišitě, kde bych mohla dostat informaci o provozní době , provozním řádu a provozovateli. Děkuji Pančochová

 

Vážená paní Pančochová,

vzhledem k tomu, že město Šternberk není vlastníkem uváděného pozemku, nemáme informace k aktuálnímu smluvnímu či plánovanému užívání pozemku.

Kontaktujte prosím v této věci vlastníka pozemku, kterým je ČR - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (odkaz na kontaktní osobu naleznete zde).

S pozdravem

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

IP: 62.209.222.139 Dotaz z: 12.04.2017
+Alena Železná: Hodina narození

Dobrý den, mám dotaz na matriku. Narodila jsem se ve Šternberku v roce 1968 a ráda bych věděla svou hodinu a minutu narození. Chci se zeptat jestli se napsána v matričním záznamu. Po případně jak to zjistit a na koho se obrátit. Děkuji Alena Železná

 

Vážená paní,

hodina narození bohužel v matriční knize zaznamenána není.

S vaší žádostí se obraťte na matriku Krajského úřadu Olomouckého kraje, kde Vám tento údaj zjistí ze sbírky listin vedené k Vašemu narození. Kontakt: JUDr. Blanka Dostálová, tel.: 585 508 528 - odbor majetkový, právní a správních činností, oddělení správních činností, Jeremenkova 40a Olomouc. 

S pozdravem

Bc. Martina Horáková 
vedoucí odboru vnitřních věcí 

IP: 192.162.96.72 Dotaz z: 11.04.2017
+Jan: Rozkrádání odpadu

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli bude romům tak jako každý rok umožněno při svozu velkoobjemového odpadu odnášet kovy a rozebírat ledničky na šrot.Myslím že by bylo vhodnější kdyby kovový odpad prodalo město či remit.O ekoligiii nemluvě. Děkuji

Vážený pane,

o odpověď na Váš dotaz jsme požádali oblastního manažera svozové firmy Marius Pedersen a. s. pana Miroslava Petrů. Odpověď je zveřejněna níže.

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

Odpověď oblastního manažera firmy Marius Pedersen a. s.

Vážený pane,

jistě jste si všiml, že již druhým rokem má naše společnost nad každým sběrným místem zajištěn dohled. Bohužel nejsme schopni zamezit některým občanům v tom, aby odebírali odpad přímo od dalšího občana, který odpad na sběrné místo doveze.

Dovolte mi uvést můj osobní pohled na věc. Ve Šternberku mají občané nadstandardní službu spojenou s otevřeným sběrným dvorem, a to šest dní v týdnu. Zde se jistě nestane, že bychom někomu umožnili zcizit odpady. Z vlastní zkušenosti vím, že při organizovaných tzv. mobilních svozech odpadů o sobotách, většina občanů doveze tyto odpady na místo svým vozem. Myslím si, že toto je trochu nelogické, protože veškerý odpad mohou taktéž odevzdat ve sběrném dvoře mimo bioodpadu, který je nutno odvést na městskou kompostárnu (otevřena tři dny v týdnu).

Myslím si, že sobotní svozy by měly sloužit spíše pro občany bez vlastní dopravy. Svozů by mohlo být určitě méně, na méně místech a s méně kontejnery. Dokonce si myslím, že tato služba má smysl na vesnici a ne ve městě, kde je takto nadstandardně otevřený sběrný dvůr. Město by mohlo ušetřit prostředky, které by mohlo využít efektivněji v rámci nakládání s odpady a pro Váš vyšší komfort.

Od našich zaměstnanců opravdu nečekejte, že budou některé druhy odpadů bránit vlastním tělem. Snažíme se, aby tato služba byla odvedena profesionálně, ale vše má své limity. Moje vyjádření berte však jen jako názor zástupce firmy, která tyto služby ve městě zajišťuje.

S pozdravem

Ing. Miroslav Petrů
oblastní manažer Marius Pedersen a. s.

IP: 85.70.132.240 Dotaz z: 11.04.2017
+Marcela: Hřiště

Dobrý den, chtěla bych vám za sebe i za ostatní rodiče touto cestou moc poděkovat za nový herní prvek na dětském hřišti na ul. Dřevařská. Chci se zároveň zeptat, zda se počítá do budoucna ještě s něčím jiným např. houpačka, nebo je to prozatím vše? Děkuji.

Vážená paní,

za základě doporučení komise pro sport a volný čas ze dne 29.03.2017 se dětské hřiště na ulici Dřevařská ve Šternberku dále nebude doplňovat o další herní prvky. Na tomto hřišti bude probíhat běžná údržba.

S pozdravem

Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru školství a kultury

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 10.04.2017
+GÁL jozef: foto na ŘP,OP a PAS

Nevím, jak je to teď s focením na uvedené doklady. Je možnost focení na místě, nebo foto donést sebou. Jdu se k vám přihlásit k trvalému pobytu a nevím, jak to u vás chodí a v podstatě ani kde máte sídlo. Děkuji předem.

Vážený pane,

žádosti na vydání občanského průkazu a cestovního pasu jsou vyřizovány s klientem přímo na úřadě, k žádostem jsou pořizovány fotografie žadatele, a to přímo na pracovišti občanských průkazů a cestovních dokladů, obě žádosti se zpracovávají v režimu on-line.

Naproti tomu k žádosti o vydání řidičského průkazu musíte s sebou donést průkazovou fotografii o rozměru 3,5 x 4,5 cm.

Veškeré zmiňované agendy vyřizuje Městský úřad Šternberk, Opavská 1, oddělení správní, 1. patro, dveře č. 209, 211, 213, přepážka č. 3, 4, 5 (trvalý pobyt, občanský průkaz a cestovní pas) nebo odbor dopravy a silničního hospodářství, 2. patro, dveře č. 320, přepážka č. 16 a 17 (řidičský průkaz).

V případě dalších informací, prosím, kontaktujte v záležitostech trvalého pobytu, občanského průkazu a cestovního pasu paní Evu Špundovou, tel.: 585 086 541, v záležitostech řidičského průkazu paní Marianu Kubíkovou, tel.: 585 086 557.

Dále si Vás dovolujeme odkázat na návody k jednotlivým životním situacím, které jsou k dispozici zde: http://www.sternberk.eu/mesto-sternberk/mestsky-urad/informace-z-odboru/odbor-vnitrnich-veci/zivotni-situace.html a http://www.sternberk.eu/mesto-sternberk/mestsky-urad/informace-z-odboru/odbor-dopravy-a-silnicniho-hospodarstvi/zivotni-situace.html

S pozdravem

Bc. Martina Horáková
vedoucí odboru vnitřních věcí

IP: 37.48.36.62 Dotaz z: 10.04.2017
+Jarda: pouţívání hlučných strojů a zařízení v nevhodnou denní dobu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat platí stále vyhláška: Obecně závazná vyhláška č. 1/2011/vyhl.,o veřejném pořádku. Kam se mám obrátit nebo koho volat, aby byla dodržována. Jsou nějaké sankce za její nedodržení atd.? Děkuji

Vážený pane,

vyhláška o veřejném pořádku, která mimo jiné upravuje i regulaci hlučných činností platí již od roku 2011 na celém území města (včetně místních částí).

Vyhláška stanovuje povinnost zdržet se o sobotách v době od 20:00 hodin do 8:00 hodin následujícího dne a o nedělích a svátcích od 12:00 hodin do 6:00 hodin následujícího dne veškerých prací spojených s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk, např. sekaček na trávu, cirkulárek, motorových pil, křovinořezů, apod.

Odkaz: Vyhláška č. 1/2011 

Kontrolu dodržování této vyhlášky provádí městská policie, porušení této vyhlášky je řešeno v přestupkovém řízení.

S pozdravem

Mgr. Libor Šamšula
velitel Městské policie Šternberk

IP: 80.188.30.170 Dotaz z: 10.04.2017
+Jakub: Měření rychlosti Olomoucká

Chtěl jsem se zaptat,jestli zaznamená rychlostní kamera i výjezd ze Šternberka na Olomouc.Kolikrát se mi stalo,že jedu na Štarnov a auto nebo motorka mě předjede velkou rychlostí.Jedu v obci 50,ale mnoho vozidel to asi nedodržuje.Všímám si,že cestou do Šternberka vozidlo ubere rychlost.

Vážený pane,

radary na výjezdu z města rychlost projíždějících vozidel neměří. Radary měří rychlost projíždějících vozidel při vjezdu do Šternberka ve dvou lokalitách: na Jívavské ulici u městského koupaliště a na Olomoucké ulici u firmy EXCALIBUR ARMY spol. s. r. o. Povolená rychlost v těchto místech je 50 km za hodinu.

S pozdravem

Mgr. Libor Šamšula
velitel Městské policie Šternberk

IP: 2a00:1028:83cc:29c6: Dotaz z: 08.04.2017
+Eva: úklid

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy bude proveden úklid asfaltového placu /místo pro autoškolu/ mezi stadionem a psychiatrickou léčebnou. V loňském roce, zde měla firma Modos uskladněn materiál pro opravu Olomoucké ulice, ale po ukončení stavebních prací nebyl zde proveden žádný úklid. Je zde spoustu prachu a drtě. Děkuji.

Vážená paní,

děkujeme za připomínku. Jelikož firma MODOS, spol. s r. o. dokončovala stavební práce prováděné na ulici Olomoucká ve Šternberku na konci listopadu loňského roku, bylo dohodnuto několik opatření, která byla z důvodu klimatických podmínek naplánována až na jaro letošního roku. Mezi ně patří i úklid asfaltové plochy mezi stadionem a psychiatrickou léčebnou, který je firma povinna provést nejpozději do 30.04.2017.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 176.102.144.38 Dotaz z: 07.04.2017
+Miroslav: Chodníky

V horizontu roku 2018, bude provedena pokládka elektrických rozvodů do země v ulici Lidická a ulicích přilehlých. Kabely budou dle projektu uloženy do země v chodnících. Ptám se. Bude při té příležitosti provedena ze strany města rekonstrukce chodníku v ulici Lidická? Již nyní je jejich stav zoufalý

Vážený pane, 

město Šternberk doposud neobdrželo k vyjádření projektovou dokumentaci stavby ČEZ s přesnou trasou kabelového vedení a rozsahem dotčení povrchů komunikací a chodníků. Nicméně počítáme s tím, že budeme celoplošné rekonstrukce chodníků včetně výměny obrub, s vazbou na stavbu společnosti ČEZ, navrhovat na zařazení do rozpočtu města na rok 2018.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 2a00:1028:96c8:5c6a: Dotaz z: 07.04.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

duben 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Anketa

Proč navštěvujete venkovské trhy ve Šternberku?


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže