• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

  Nominujte osobnosti na ceny města do 30. června 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 10 plus 12 plus 3 se rovná
Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+Martin: Dotace pro včelaře

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak a kde se vyřizují dotace pro začínajíciho včelaře.Děkuji

Vážený pane,

dotace pro začínající včelaře poskytuje Olomoucký kraj v rámci dotačního programu "Program na podporu začínajících včelařů na území Olomouckého kraje pro rok 2017". Více informací získáte na webových stránkách https://www.kr-olomoucky.cz/seznam-dotacnich-programu-vyhlasovanych-v-roce-2017-informace-k-poradenstvi-cl-3817.html nebo přímo na odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Informace k dotacím pro včelaře z fondů Evropské unie naleznete na stránkách Českého svazu včelařů http://www.vcelarstvi.cz/evropske-dotace.html

S pozdravem

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 165.225.72.59 Dotaz z: 23.02.2017
+Pavlína Kaplová : Prehlaseni bydliste

Dobrý den,chtěla bych se zeptat když si chci prehlasit bydliště,co je k tomu potřeba? Bydlíme s přítelem v byte a vlastníkem bytu je někdo jiný. Děkuji za odpověď

 

Vážená paní,

změnu místa trvalého pobytu ohlásí občan ohlašovně v místě nového trvalého pobytu. Při ohlášení změny pobytu je občan povinen: 

- vyplnit a podepsat přihlašovací lístek k trvalému pobytu
- prokázat totožnost občanským průkazem
- doložit vlastnictví bytu nebo domu (např. listem vlastnictví), nebo doložit oprávněnost užívání bytu (např. nájemní smlouvou)

Bližší informace Vám poskytne pracovnice evidence obyvatel paní Eva Špundová tel.: 585 086 541.

S pozdravem,

Bc. Martina Horáková 
vedoucí odboru vnitřních věcí

IP: 178.22.115.110 Dotaz z: 20.02.2017
+Železný: Koš

Dobrý den, prosím o sdělení proč na cyklostezce do Lužic směrem od města není až po přechod k rybníku žádný odpadkový koš a potom jsou na stopadesáti metrech tři a ještě kontejnery ? Kam s odpadky ? A ještě jeden dotaz, co bude s chodníkem na Nádražní ulici souběžný s potokem kterému je již víc jak padesát let a je neschůdný a pro chůzi nebezpečný. Nic ? Děkuji Železný.

Vážený pane Železný,

v jarních měsících bude provedena revize stavu odpadkových košů a jejich rozmístění a následně potom jejich případné přemístění, doplnění či výměna.

K chodníku na sídlišti v ulici Nádražní jsme se již opakovaně v této rubrice vyjadřovali. Město plánuje v této lokalitě rozsáhlejší úpravy veřejných prostranství v rámci celkové regenerace sídliště. Ta je k realizaci, vzhledem k celkové finanční náročnosti, plánována po jednotlivých etapách. V současné době město projektově připravuje první etapu prací spojených se zajištěním parkovacích kapacit na sídlišti a regenerací ploch s těmito pracemi souvisejícími.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 18.02.2017
+Petr: Dopravní stavby

Vážený pane starosto, chtěl jsem Vám touto cestou poděkovat za práci, kterou vykonáváte pro Město Šternberk. Dovolím si ale upozornit na problematiku, která je dle mého opomíjena a přitom má zcela zásadní význam pro občany města i přilehlých obcí. Jedná se o výstavbu státní silnice I/46 a krajské komunikace II/444. Obě tyto stavby mají pro dopravu ve Šternberku zcela zásadní charakter. Vím, že město není investorem těchto akcí, ale je především v jeho zájmu, aby se obě tyto stavby posunuly dále a proto musím vyvíjet neustálý tlak na odpovědné instituce. Pan radní Zemánek je činný v krajských i státních institucích, proto bych i od něj očekával intenzivnější lobbing za tyto stavby. Pokud se někteří spoluobčané brání plánované trase, měli by to být především zástupci města, kteří je budou přemlouvat, případně i vykupovat pozemky. Tato praxe je nutná a osvědčena již v několika městech, které bojují se stejným problémem. Zatím v našem městě probíhá pouze výstavba nových RD v těsné blízkosti plánovaných komunikací (Lhota, Nad nemocnicí). Vím, že je to v rámci platného UP a chci věřit, že stavebníci RD výstavbu komunikací blokovat nebudou. Děkuji Vám za shrnutí stávajícího stavu a odpověď.

Vážený pane, 

plány k výstavbě obchvatu I/46 i rekonstrukce komunikace Šternberk - Olomouc jsou stále velmi aktuální. Přestože veřejných informací o výše uvedených projektech není zatím mnoho, přípravy stále probíhají.

Poslední schůzka s ředitelstvím silnic a dálnic se konala v lednu letošního roku. Byl jsem informován o novém postupu v projektové přípravě čtyřproudé komunikace Olomouc - Šternberk, která navazuje na obchvat Olomouce. Po dohodě s vedením ředitelství silnic a dálnic připravíme tiskovou informaci i pro veřejnost.

S pozdravem 

Ing. Stanislav Orság
starosta města Šternberka

IP: 90.181.36.254 Dotaz z: 17.02.2017
+ivana: jímka na dešťovou vodu

Dobrý den, je možné si zažádat o dotaci na vybudování jímky na dešťovou vodu, umístěnou v zahradě u rodinného domu? Pokud tyto dotace ještě nebyly vládou odsouhlaseny, kde lze sehnat aktuální informace? Děkuji

Vážená paní,

požadované informace najdete na tomto odkazu:

http://www.nazeleno.cz/zelena-usporam/dotace-a-uspory/dotace-drive-oznacovane-jako-modra-usporam-startuji-v-dubnu.aspx

Žádné aktuálnější informace nejsou zatím ani na stránkách ministerstva životního prostředí, ale doporučujeme Vám je také sledovat.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 158.194.174.132 Dotaz z: 17.02.2017
+Renata Marešová: Vítání občánků

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s vítáním občánků. Jak často bývá, zda jsou na něj nově narozené děti zvány nebo se o to musíme sami zajímat. Dcera se narodila 27.1.2017. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Renata Marešová

 

Vážená paní Marešová,

vítání občánků se koná zpravidla každý měsíc, dle počtu narozených dětí. Rodiče s dětmi jsou na vítání zváni dle data narození dítěte nebo případných požadavků rodičů.

Rodiče dětí narozených mimo porodnici ve Šternberku se mohou přihlásit na matriku na tel. 585 086 552 , 585 086 551 nebo na e-mail: chmelova@sternberk.cz, pokud se rodiče sami nepřihlásí, jsou zváni na základě údajů z evidence obyvatel.

S pozdravem,

Bc. Martina Horáková 
vedoucí odboru vnitřních věcí

IP: 213.194.217.77 Dotaz z: 16.02.2017
+Mara: Provoz bazénu 2017

Dobrý den, bude se letos zdražovat vstupné na koupaliště ? A budou nějáké rekonstrukce ? Děkuji za odpověď

Vážený pane,

výše vstupného na městské  koupaliště pro letošní sezónu nebyla zatím projednávána. V letošním roce bude v areálu koupaliště probíhat běžná údržba a menší opravy, v plánu investic pro rok 2017 se s žádnou velkou rekonstrukcí koupaliště nepočítá.

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

IP: 185.137.19.164 Dotaz z: 14.02.2017
+Jan Kašpárek: kontejnery

Chci se zeptat kdy budou v letošním roce umístěny kontejnery na směsný odpad na Jívavské ulici. Děkuji za odpověď.

Vážený pane Kašpárku,

mobilní svoz velkoobjemových a nebezpečných odpadů bude probíhat v lokalitě ulice Jívavské v sobotu 22. dubna 2017.

S pozdravem

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 14.02.2017
+Železný: Poplatek za psa

Dobrý den, proč se platí poplatek za hlídacího psa který je v mém uzavřeném objektu za který platím daň. Pes nikdy nejde mimo objekt nikde nic neznečišťuje tak by mne zajímalo co je to potom za poplatek. Jenom proto že je? Děkuji

Vážený pane Železný,

města a obce stanoví konkrétní hranice sazby poplatku diferencovaně tak, aby tím ovlivnily zájem o chov psů v hustě zalidněných lokalitách, a mají ze zákona možnost stanovit poplatek za jednoho psa až do výše 1500 Kč ročně. Zvláštní úprava sazby platí pro důchodce, kde může poplatek ze psa činit nejvýše 200 Kč za rok.

Město Šternberk stanovilo nejvyšší sazbu ve výši 1000 Kč za rok na sídlištích, další sazby poplatku naleznete ve zveřejněné obecně závazné vyhlášce č. 2/2010/vyhl. zde: http://www.sternberk.eu/mesto-sternberk/samosprava/vyhlasky-a-narizeni/vyhlasky/427-obecne-zavazna-vyhlaska-mesta-sternberka-c-22010vyhl.html

Ve Vašem případě, kdy máte hlídacího psa v uzavřeném objektu, je sazba na území Šternberka ve výši 300 Kč/rok, v místních částech 150 Kč/rok, pokud jste důchodce pak jen 100 Kč/rok.

U místního poplatku ze psů nelze rozlišovat psy malé a velké, ani ty co se venčí nebo zůstávají uvnitř objektu. Hlavním smyslem poplatku ze psů je regulace počtu psů a nemá jiný význam než snižovat či vyrovnávat negativní důsledky spojené s chovem psů.

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 14.02.2017
+Občan : Remit

Dobrý den.Chtěla bych se Vás zeptat jestli by bylo možné něco udělat s popelářema kteří vyváží tříděný odpad..?? Jezdí hodně brzy ráno ,něco po šesté hodině.Dělají samozřejmě velký kravál. Jsem momentálně s dcerou na MD a pokaždé ji automaticky vzbudí? I syna který chodí do školy.Jsou pak hodně mrzutí.. Vyváží někdy i dvakrát týdně což je zbitečné... Stejně vypadne trocha a v té zemy je místa dost. Byly bychom moc rádi aby jezdily aspoň v přijatelnější hodinu...Děkujeme Ulice-Jiráskova2235/45

Vážená paní,

svoz všech druhů odpadů probíhá ve Šternberku standardně od šesti hodin ráno, kdy končí tzv. noční klid. Dle elektronického monitoringu svozových vozidel je stanoviště podzemních kontejnerů na ulici Jiráskova sváženo v časovém rozmezí 6:25 - 8:00 hodin, tzn. v souladu se svozovou trasou. Přesto jsme svozovou společnost Marius Pedersen a. s. požádali, aby na toto stanoviště svozové vozidlo zajíždělo až po sedmé hodině. 

Podzemní kontejnery na papír a plastové obaly jsou na panelových sídlištích (včetně sídliště Jiráskova) sváženy pravidelně 2x týdně, a to v úterý a pátek. Tato frekvence svozů rozhodně není předimenzována, v některých týdnech jsou podzemní kontejnery zaplněny za tři dny. Z tohoto důvodu neuvažujeme o snížení četnosti svozů.

S pozdravem

Mgr. Antonín Kostrůnek
vedoucí odboru životního prostředí

IP: 37.188.135.134 Dotaz z: 13.02.2017
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

únor 2017
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Anketa

Jak se Vám líbí nový propagační film o Šternberku?

Ano, líbí se mi - 62.3%
Ne, nelíbí se mi - 35.1%
Nevím, nemám na to názor - 2.6%
Hlasování v této anketě bylo ukončeno na: 26 02 2017 - 00:00

Přihlášení k odběru novinek ze stránek


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže