V sobotu poslední dubnový svozový termín odpadů a zeleně

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šternberští atleti zakončili halovou sezonu 2013

V Jablonci nad Nisou 3. března, závodem žactva a pražským závodem na konci února pro dorostence a juniory, šternberští atleti zakončili letošní halovou sezonu, která byla pro ně jedna z nejúspěšnějších. V letošní krátké dvouměsíční halové sezoně, kterou jsme pojali spíše jako přípravu na léto, jelikož nemáme vhodné podmínky k přípravě, zajíždíme trénovat do hal ve Vídni, Bratislavě a Praze,  jsme dosáhli velmi pěkných výsledků. Dominovali zvláště běžci na 800m, kdy tuto trať můžeme nazvat šternberskou doménou.

Martin Sadil v Praze na osmisetmetrové trati na Mistrovství ČR juniorů s přehledem zvítězil a stal se ve své kariéře již počtvrté Mistrem ČR a je i tabulkově nejlepším juniorským půlkařem. Jan Sadil Martina doplnil ve finále opět na 800m, kde získal ve finále velmi pěkné šesté místo v dorostenecké kategorii a v celostátních tabulkách ho registrujeme na 800m na desátém místě a na 1500m trati dokonce na šestém místě.

Zajímavý start jsme mohli sledovat v Jablonci nad Nisou u našich žákyň, kdy na Mistrovství ČR mezi 24 nejlepších českých půlkařek se probojovaly hned čtyři šternberské závodnice Katrin Sásová, Eva Lančová, Sarah Janulíková a Barbora Furišová.  Jako pátá startovala Markéta Novotná, která nyní soutěží za Olomouc a zatím připravujeme mladší žákyni Báru Kučerovou, která již nyní dosahuje stejných výkonů jako ostatní děvčata.

Za zmínku stojí určitě ještě ostatní výsledky z Mistrovství ČR. Junior Martin Sadil v doplňkovém závodě v běhu na 400m obsadil ve finále 5. místo, starší žák Jakub Motl ve vrhu koulí 4kg skončil ve finále na 8. místě, kdy v celostátních tabulkách obsadil 4. místo,  Katrin Sásová v běhu na 300m obsadila 12. místo a v běhu na 800m doběhla na 11. místě. Dorostenky Lucie Skalická v běhu na 3000m doběhla na 13. místě a Hanka Lollková na 15. místě, kdy děvčata navíc získala na stejné trati v letošním roce 1. a 2. místo na Mistrovství Moravy v Bratislavě.  Sarah Janulíková a Eva Lančová na žákovském Mistrovství ČR doběhly na 18. respektive na 21. místě jako nejmladší závodnice.

Nyní nám začíná krosová sezona s vyvrcholením 30. března na Mistrovství ČR v Horažďovicích, kam  se chystá odcestovat dvacetičlenná skupina a ihned po mistrovství odjíždí běžecká skupina na dvoutýdenní soustředění do Tater s přípravou na letní dráhovou sezonu, kdy bude vyvrcholením nejen Mistrovství ČR a mezinárodními závody, ale u žáků navíc červnová Olympiáda dětí a mládeže v Uherském Hradišti, na kterou se nám připravuje deset členů oddílu jako reprezentantů Olomouckého kraje.

Zdroj: Atletický klub Šternberk

Mgr. Bc. Miroslav Sadil – předseda oddílu, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

460 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

aDSCF5734 aDSCF5755 aDSCF5825 aDSCF5860 aIMAG0102 aIMAG0132 306262 4276514482253_1092464325_n aIMAG0042