Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Mladí šternberští fotbalisté přivezli ze Slovenska zlato

Dva týmy nejmladších šternberských fotbalistů se ve dnech 7. – 10. června 2013 zúčastnily prestižního mezinárodního fotbalového turnaje ve slovenské Korni a zaznamenaly obrovský úspěch. Tým fotbalové přípravky složené z hráčů ročníku 2004 pod vedením trenéra Pavla Režnara skvěle obsazený turnaj vyhrál. Pozadu nezůstali ani jejich o rok mladší fotbaloví kolegové pod vedením trenérů Petra Koudely a Pavla Schweinera, kteří ve svém samostatném turnaji fotbalistů ročníku 2005 obsadili skvělé 6. místo. Děkujeme oběma týmům za vzornou reprezentaci města!

Otevřené mezinárodní mistrovství mladších přípravek, tzv. Arsenal-Cup, se konalo ve slovenské obci Korňa. Hrálo se současně na třech hřištích v klimatizované kryté hale s novou umělou trávou třetí generace, jedinečné hale svého druhu ve střední Evropě.

Turnaje hráčů ročníku 2004 se zúčastnilo celkem 18 týmů a byly mezi nimi týmy jako Baník Ostrava, Zlín, Slavoj Vyšehrad, Půchov, Žilina, Orlová, Krnov, Náchod a další. Naši hráči získali zlato a po celou dobu turnaje odváděli parádní výkony. V průběhu tří dnů odehráli celkem 12 zápasů, z nichž devět vyhráli, jednou remizovali a jen dvakrát těsně prohráli.

Z výkonů svých svěřenců měl trenér Pavel Režnar obrovskou radost: „Všichni hráči odvedli maximální sportovní výkon, plnili si svoje úkoly a nebylo jim de facto co vytknout." Podle Režnara hráli jeho svěřenci týmově: „Ostatní týmy na turnaji hrály hodně individualistický styl fotbalu, my jsme se semkli. A vyhráli," Režnar měl radost nejen z výkonů a výsledků, ale i proto, že Šternberané naštěstí neutrpěli žádná zranění. „Odnesly to jen moje hlasivky," dodal s úsměvem.

„Kluci zaznamenávají dílčí úspěchy na halových i venkovních turnajích v průběhu celého roku, vozí medaile, ale úspěch na Arsenal Cupu, to je něco jiného. Je to významný turnaj obsazený týmy z měst, v nichž se hraje i první a druhá liga. Úroveň týmů je skvělá, atmosféra je tam výjimečná. Užili si jí hráči, trenéři i my, rodiče, je to prostě velký turnaj. A naši kluci tam bojovali nejen fotbalovým uměním, ale i srdcem," hodnotí účast jedna z maminek úspěšných fotbalistů Romana Rabenseifnerová.

A Matěj Rabenseifner za hráče dodává: „Bylo to dobré, jsem rád, že jsme vyhráli. Drželi jsme při sobě, nehádali jsme se, trenér nás chválil." Matěj taky prozradil, jaký bojový pokřik se spoluhráči mají. „Modrá, černá, to jsou barvy naše, porazíme každého a vítězství je naše.... Heeeej!"

V souběžně hraném turnaji mladší přípravky ročníku 2005 obsadil šternberský tým pod vedením trenérů Petra Koudely a Pavla Schweinera skvělé šesté místo. Turnaj této věkové kategorie - ročník 2005 - vyhráli hráči Sigmy Olomouc před Slavii Praha a Valašským Meziříčím.

Výkony šternberských fotbalistů neunikly na turnaji pozornosti, ze Slovenska si Šternberané vezou pozvánky na další významné turnaje.

Sestava vítězného týmu fotbalistů (r. 2004)
Tomáš Vlček, Vojtěch Stráněl, Petr Vaverčák, Jiří Koudelka, Matěj Rabenseifner, Jakub Režnar, Adam Lorenc, Matěj Široký, Michal Mackovík, Tomáš Bundil, Ondřej Štěrba. Trenér: Pavel Režnar