Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Vítězka soutěže Dívka roku 2014 je ze Šternberka

K velkému úspěchu v 25. ročníku soutěže Dívka roku blahopřejeme vítězce Dominice Handlové ze Šternberka a děkujeme jí za skvělou reprezentaci města. Celostátní kolo soutěže pro dívky ve věku od 13 do 15 let proběhlo v neděli 1. června 2014 v Masarykově divadle v Jičíně.

Dívky soutěžily v těchto disciplínách: aerobik, volná disciplína, módní přehlídka a rozhovor s moderátorem. Té poslední se dívky obávaly nejvíce, protože celou akci moderoval Leoš Mareš. V porotě zasedlo 35 známých osobností a sponzorů např. Vlastimil Harapes, Martin Zach, Gabriela Kratochvílová, Jitka Válková, Lucie Křížková, Braňo Polák, Václav Noid Bárta, Martin Kraus, Jana Plodková a další.

V soutěži soupeřilo 6 finalistek z Čech a 6 finalistek z Moravy. Šternberk velmi úspěšně reprezentovala patnáctiletá Dominika Handlová, která tuto soutěž vyhrála a stala se Dívkou roku 2014, druhá byla Štěpánka Karasová z Ústí nad Labem a třetí Alicia Tiffany Santos z Prahy.

Dominika vyhrála již základní kolo ve Šternberku a postoupila přes moravské finále až do celostátního kola. „Jsem ráda, že jsem se této soutěže zúčastnila, byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, poznala jsem nové kamarády a získala spoustu nových zkušeností", řekla k účasti v soutěži Dominika.

Cílem soutěže je zapojit všechny přihlášené dívky do programu pomoci druhým. V roce 2012 byl vybrán Nadační fond Krtek, který nejen pomáhá, ale také léčí onkologicky nemocné děti, které mohou být i ve věku soutěžících dívek. Těmto finalistky pomáhají a uvědomují si, jaké je štěstí být zdravý.

Letošní ročník byl zaměřen na pomoc konkrétní rodině z NF Krtek, kterou zákeřná nemoc postihla u jejich dvou dětí. U Míši (14 let) byly všechny léčebné možnosti vyčerpány, přešla do stádia paliativní léčby a bohužel 14. ledna 2014 před zahájením soutěže svůj boj s rakovinou prohrála. Pavlínka (5 let) se svojí nemocí skutečně bojuje, je to úžasná usměvavá holčička, svým pozitivním přístupem pomáhá rodině zvládat tuto krutou životní situaci. Této rodině putuje výtěžek z celé akce Dívka roku 2014.

Dominika ve svém rozhovoru s moderátorem Leošem Marešem uvedla jako svůj nejsilnější zážitek ze soutěže právě pomoc této rodině a nákup hraček pro nemocnou Pavlínku.