Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šermíři z TJ Sokol Šternberk mají úspěšnou sezonu

Na Mistrovství ČR pořádaném TJ Dukla Praha na Julisce ve dnech 21. - 22. června 2014 se dařilo šermířům z oddílu Šerm Sokol Šternberk při TJ Sokol. Jiří Zoubek, který se vrátil v březnu minulého roku ke svému oblíbenému sportu provozovaném v mládí, se ve své první sezoně umístil na pěkném 7. místě z 10 účastníků v šermu kordem kategorie 60+ let a na 8. místě z 9 účastníků soutěže v šermu fleretem. Byl posilou v družstvu ve složení Martin Látal, Jiří Zoubek a Bohumír Váhala z oddílu Klub šermu SK Zlín, které 22. června 2014 vybojovalo 6. místo z 8 týmů soutěže v šermu kordem a stříbrnou medaili a titul vicemistra v šermu fleretem družstev. Fleretové soutěže se zúčastnilo 5 týmů.

Velmi dobře se vedlo oddílovému předsedovi a trenérovi Martinu Látalovi, který první den mistrovství 21. 6. 2014 vybojoval 2 tituly Mistra ČR v kategorii 50-59 let v šermu kordem a fleretem. V soutěži šermu šavlí obsadil 2. místo a získal stříbrnou medaili. K zisku mistrovského hattricku mu chyběly 2 zásahy. Této soutěže se zúčastnilo 5 šermířů a šermovalo se systémem každý s každým dvoukolově. Přestože pozdějšího vítěze Oldřicha Prozra z klubu Bohemians Praha v obou kolech porazil, dvojnásobná porážka při soubojích s Petrem Lískovcem z TJ Baník Most stačila jen na stříbrnou pozici. V soutěži šermu kordem, které se zúčastnilo 10 závodníků, se po 2 vítězstvích a 2 porážkách umístil na 5. pozici po prvním kole skupin. V eliminačních zápasech porazil Waltra Sodomku z TJ Dukla Praha 10:4, Josefa Pištoru z TJ Sokol Brno I. 10:6 a ve finále porazil obhájce titulu z loňského roku Ivo Svobodu z VŠTJ Fakulta stavební Praha rovněž 10:6. Tato soutěž přinesla řadu vyrovnaných nejen eliminačních zápasů, z nichž 3 skončily nejtěsnějším poměrem 10:9 a některé šermíře, další kandidáty na finále, z dalších bojů vyřadila. První místo a titul Mistra ČR tak doputoval do TJ Sokol Šternberk.

V soutěži šermu fleretem, které se zúčastnilo 6 závodníků, se po 4 vítězstvích a 1 porážce umístil Martin Látal s lepším skóre o 4 dané zásahy na 1. pozici a druhý titul Mistra ČR tak opět doputoval do TJ Sokol Šternberk.

Srdečně gratulujeme a přejeme hodně sportovních úspěchů v dalších sezonách.