Skočit na obsah Skočit na kompletní navigaci Skočit na zkrácenou navigaci Skočit na pravou stranu webu

Navigace

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Doporučené aktuality

Ovládání doporučených aktualit je možné pomocí klávesových zkratek, pro zastavení nebo spuštění přepínání aktualit lze pomocí klávesy mezerník. Samotné přepínání mezi aktualitami je možné pomocí levé a pravé šipky na klávesnici.

Pozastavit automatické přepínání aktualit Zobrazit předchozí aktualitu Zobrazit následující aktiualitu
 • Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2020 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2020 beze změn

 • Zastupitelé schválili rozpočet a změny v místních poplatcích

  Zastupitelé schválili rozpočet a změny v místních poplatcích

 • Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2020

  Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2020

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu 2020

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu 2020

 • Kalendář akcí na rok 2020 + manuál pro pořadatele

  Kalendář akcí na rok 2020 + manuál pro pořadatele

 • Využijte školní hřiště Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

Obsah webu Šternberk.eu

Zastupitelé schválili rozpočet a změny v místních poplatcích

Zastupitelé na svém posledním zasedání v tomto roce schválili rozpočet na rok 2020 včetně investičních akcí města, schválili obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích, o místním poplatku za provoz systému nakládání s odpady na rok 2020 a o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství.

Občané se musí připravit na tyto změny:

Poplatek ze psů v rodinných domech se zvyšuje o 100 korun, tj.  v roce 2020 bude tento poplatek 400 korun, za každého dalšího psa pak 600 korun. Za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let, poživatel některého z důchodu, který je jeho jediným příjmem a s bydlištěm ve Šternberku, byl nově stanoven poplatek 200 korun, tj. navýšení o 100 korun, za každého dalšího psa pak tito držitelé zaplatí 300 korun. V místních částech částech Krakořice, Chabičov, Dalov a Těšíkov se poplatek držitelům nad 65 let a důchodcům v případě jednoho psa navyšuje z 80 na 100 korun, u každého dalšího psa ze 120 na 150 korun. Poplatek se nemění v případě psů ve vícebytových domech a na sídlištích. Sazby poplatku najdete v přiložené tabulce.

Na změnu se musí občané připravit i v případě poplatku za svoz komunálního odpadu, a to od 1. ledna 2020. Poplatek se navyšuje na 600 korun, tedy o 50 korun na osobu a rok více. Pro informaci uvádíme, že město by mohlo stanovit na základě skutečných výdajů za sběr a svoz odpadu nejvyšší zákonnou sazbu poplatku až ve výši 666 korun. Náklady na odpadové hospodářství rostou, město Šternberk je dofinancovává z rozpočtu, rostou také náklady kvůli množství odpadu odevzdaného občany na sběrném dvoře a během jarního svozu velkoobjemových odpadů.

Zastupitelé rozšířili, na základě hodnocení veřejného pořádku na území města Šternberka ze strany Městské policie Šternberk, lokality, ve kterých bude zakázána konzumace alkoholu. Jedná se o zbývající část ulic Masarykova (kolem prodejny Adam) a Nádražní (příloha 1 list 4), altán Světlov (příloha 1 list 6), nové hřiště za sídlištěm Uničovská (příloha 1 list 5) a nové autobusové zastávky na ulici Olomoucká u Psychiatrické léčebny (příloha 2). V těchto nově schválených lokalitách dochází často k nevhodné konzumaci alkoholu na veřejném prostranství a následně pak ke zdržování se podnapilých osob, které narušují veřejný pořádek. Celé znění vyhlášky najdete na úřední desce městského úřadu včetně všech příloh.  

Na průběh celého zasedání se můžete podívat na záznamu.

Foto zastupitelstvo města Šternberka

Foto zastupitelstvo města Šternberka Foto ceník poplatků

 

 

Pravá strana stránek

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže

Skočit na začátek stránky