• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

  Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

 • Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

 • Plánované uzavírky závodní trati Ecce Homo v roce 2018

  Plánované uzavírky závodní trati Ecce Homo v roce 2018

 • Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

  Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 5 plus 19 se rovná

Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+František Borovička: dopravní situace v prostoru zimního stadionu

Dobrý den, v současné době došlo ke změnám dpravního značení na ulicích Lidická a Blahoslavova tím,že tam jsou umístěné značky jednosměrný provoz,tímto zásahem se provoz přesunul do prostoru garáží u zimního stadionu, někteří řidiči si tuto cestu pletou s dálnicí a my ,kteří vyjíždíme z garáže máme strach o své zdraví a majetek.Navíc na ulicích,kde následuje jednosměrný provoz není značka zákaz odbo čení vpravo či vlevo.Děkuji.

Vážený pane Borovičko,

úprava dopravního značení a „zjednosměrnění“ komunikací bylo provedeno na základě doporučení dopravní komise a rady města a rozsah dopravního značení byl schválen Policií ČR Dopravním inspektorátem v Olomouci.

S umístěním značek zákaz odbočení se neuvažuje, jelikož je křižovatka dostatečně přehledná a značky B2 Zákaz vjezdu jsou dostatečně viditelné.

Průjezd vozidel komunikací mezi garážemi je řešen v současné době zpracovávané studii celkových stavebních úprav komunikací v lokalitě ulice Generála Eliáše. Předběžně je navrhováno zaslepení komunikace mezi garážemi ve směru od města.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 88.103.238.1 Dotaz z: 19.04.2018
+Jirka: oprava vozovky před panelákem

Před našim panelovým domem je poškozená vozovka -díra do hloubky 10 cm, přes zimu se zvětšila a když se s tím nic neudělá, bude se zvětšovat ještě víc. Potřeboval bych zajistit opravu. Děkuji Jirka

 

Vážený pane, 

z Vaší připomínky není jasné, o kterou lokalitu se jedná. Buď uveďte přesnou lokalizaci nebo kontaktujte přímo odbor investic a veřejných zakázek, který zajišťuje opravy místních komunikací. Kontakt ZDE.

S pozdravem 

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí  

IP: 188.175.233.57 Dotaz z: 18.04.2018
+Jiří: Hodiny u Spořitelny

Dobrý den. Pokud má být Město Šternberk Městem hodin, tak by snad nemusela být opakovaně ostuda kolem zmíněných hodin. Není to poprvé, co ukazují delší dobu špatný čas. Výmluva, že nejsou v majetku města na tom nic nezmění. Špatný čas ukazují pro kolemjdoucí bez ohledu na to, kdo je jejich majitelem. Předpokládám, že příslušníci MP chodí kolem a nejsou slepí. Takže informaci o tom určitě máte.

Vážený pane,

děkujeme za upozornění, jedna strana hodin opravdu ukazuje nepřesný čas. Byla objednána oprava.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková  
vedoucí odboru investic a veřejných zakázek

IP: 185.16.181.248 Dotaz z: 16.04.2018
+Jan Kouřil: Panelákové sídliště Uničovská ulice

Dobrý den, prosím o zodpovězení několika dotazů. 1. Přes zimu jste mezi paneláky na Uničovské ulici postavili nové dětské hřiště, tzv. loď. To je skvělé a děti si na ní rády hrají. Chystáte se nějak rekonstruovat (spíše znovu vybudovat) blízké hřiště na míčové hry? (Momentálně je to zarostlá plocha ohraničená obrubníky s jedním nahnutým košem na basketbal.) Myslím si, že tak velké sídliště by alespoň jedno multifunkční hřiště na míčové hry potřebovalo. 2. Máte v plánu na sídlišti zvětšit počet parkovacích míst? Je to vůbec možné? 3. Už se netýká sídliště. V jiných městech jsem viděl na důležitých křižovatkách velké světelné digitální hodiny (můžou ukazovat i teplotu, datum atp.) Neuvažujete o něčem takovém? Namátkou by mohly být na křižovatce ulic Nádražní-Věžní, na kruhových objezdech na Olomouc nebo Šternberk. Jednak to může být pěkný estetický prvek, ale hlavně praktická věc. za odpovědi děkuji

Vážený pane,

k Vašim dotazů sdělujeme následující: 

Ad 1
Otázkou rekonstrukce plochy pro míčové hry, která se nachází v bezprostřední blízkosti dětského hřiště v ulici Uničovské, se na svém jednání zabývala 4. dubna 2018 komise pro sport a volný čas. Vzhledem k tomu, že pro rok 2018 není v rozpočtu města tato rekonstrukce plánována, bylo komisí doporučeno, aby plocha byla kultivována postupně, v závislosti na finančních prostředcích, které by se podařilo v průběhu letošního roku zajistit. V této lokalitě je ve strategii rozvoje hřišť, kterou komise každoročně aktualizuje, na obnovu herních prvků i herních ploch pamatováno.

Ad2
Město Šternberk má zpracovanou studii s návrhem parkovacích stání. Dle této studie by bylo možné navýšit počet parkovacích míst o cca 70. Nicméně dopracování projektové dokumentace není na letošní rok plánováno.

Ad3
Prozatím jsme o ničem podobném neuvažovali. Děkujeme za podnět.

S pozdravem

Ing. Miroslava Šestáková                          Mgr. Jana Kameníčková
vedoucí odboru investic a veřej. zakázek    vedoucí odboru školství a kultury

IP: 82.117.130.20 Dotaz z: 11.04.2018
+bohumír: Prostý občan našeho města

Může být vysvětleno, kolik stojí reklama na bílboardu měsíčně daňového poplatníka? Na ulici ČSA za obch. domem Hruška , je stále reklama pana Zemana na volby prezi- denta! Zajímalo by mne kdo si to platí, když je už dávno po volbách? Tečou snad mě- stu peníze od nějakého sponzora? Děkuji za rychlou odpověď!

Vážený pane,

město Šternberk je vlastníkem pozemku, na kterém je billboard umístěn a za tímto účelem je uzavřena s vlastníkem billboardu nájemní smlouva. Město Šternberk tudíž získává finanční prostředky výlučně z pronájmu pozemku, nikoli ve vazbě na obsah či délku trvání konkrétního reklamního sdělení.

Městu Šternberk nepřísluší komentovat obchodní vztahy mezi vlastníkem billboardu a subjektem, který si výlep reklamního poutače financuje, stejně tak neurčujeme způsob, obsah ani délku trvání reklamního sdělení. 

S pozdravem

Mgr. Lubomír Hladiš, DiS.
vedoucí odboru správy majetku města

IP: 88.146.228.245 Dotaz z: 10.04.2018
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2018:
13 600

Kalendář akcí

duben 2018
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže