• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

  Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

 • Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

 • Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

  Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008
Dotazy občanů

Vážení spoluobčané, 
v případě, že se Vám nepodaří vložit dotaz do této rubriky, zašlete jej prosím na adresu cernocka@sternberk.cz. Váš dotaz bude vyřízen dle pravidel této rubriky. Děkujeme za pochopení.

Vyřešte příklad: 4 plus 1 se rovná

Rozbalit vše + | Sbalit vše -
+Obyvatel Světlova: Světlov a výstavby

Výstavba bytových domů je v pořádku, ale nepořádek kolem už né. Všude na okolním trávníku i cestě se válí polystyren, papíry , igelity odfouklé ze stavby. Udržujeme kolem domu čistotu. Kdo odstraní zbytky ze stavby, co odnesl vítr? Prosím o nápravu a udržování čistoty.

Vážený pane,

Váš podnět byl projednán zástupci stavebního úřadu se stavebníkem s tím, že tento prověří situaci na místě stavby a případně společně s dodavatelem stavebních prací zajistí nápravu.

Děkujeme za upozornění. 

S pozdravem 

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí 

IP: 83.208.220.2 Dotaz z: 20.08.2018
+petr: kultura za ?

zdravím, mohl by někdo kompetentní, třeba odbor kultury, ozřejmit, co je myšleno slovním spojením VERNISÁŽ VÝSTAVY ? /Nepřijede třeba i premiér vlády? hezký den

Vážený pane,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že slovo vernisáž znamená slavnostní otevření, a to zpravidla nějaké výstavy. Zřejmě poukazujete na titulek Vernisáž výstavy k 50. výročí srpnových událostí roku 1968, která bude v úterý 21. srpna v pět hodin odpoledne.  

Budeme se těšit na Vaši účast.

S pozdravem  

Mgr. Irena  Černocká
tisková mluvčí

IP: 2a00:1028:8d1f:868e: Dotaz z: 20.08.2018
+Béďa: AUTO WAPKA

Zdravim vas nemate informaci ze by chtel ve Stemberku nekdo postavit otevrit samoobsluznou mycku aut (wapka)? V Unicove maji tri a ve vetsim a lidnatejsim Stemberku neni ani jedna. To asi v ramci rivality netrumfnem ale aspon jednu bychom mohli met :-)

Vážený pane,

aktuálně nemáme žádné informace o tom, že by obdobná provozovna měla ve Šternberku vzniknout. Zaznamenali jsme několik dotazů ohledně umístění myčky (zda to lze a za jakých podmínek), nic konkrétního ale není v řešení.  

S pozdravem

Mgr. Irena Černocká
tisková mluvčí

IP: 89.203.212.124 Dotaz z: 20.08.2018
+Martina: Cyklostezka

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda někdo řeší cyklostezku z Babic do Mladejovic? Jezdit totiž po silnici je celkem riziko, jelikož řidiči tam jezdí jako blázni. Dekuji

Vážená paní,

pro obě části (katastrální území) realizuje projektovou dokumentaci společnost  Atelis - Ateliér liniových staveb. Dokumentace by měla být hotová do konce letošního roku a následně by proběhlo stavební řízení. V příštím roce bude požádáno o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V případně získání dotace je předpoklad na realizaci v roce 2020.

Nejaktuálnější informace mají k dispozici starostové obcí Babice a  Mladějovice.  

S pozdravem

David Berka
tajemník Mikroregionu Šternbersko

IP: 188.175.233.7 Dotaz z: 18.08.2018
+Ing. Karel Fiala: Dotace na provoz a program kina - aktuální stav

Dobrý den, rád bych se, v souladu se Zákonem o svobodném přístupu k informacím, zeptal na aktuální stav týkající se dotací na provoz a program městského kina. Na zastupitelstvu města ze dne 11. dubna 2018 (záznam https://www.youtube.com/watch?v=DTVOJDafMQc, od 52 minuty) zazněla slova "fiktivní faktury", "duplicitní faktury", "podivné výpisy z bankovních účtů", "faktury na technickou pomoc v době již uzavřeného kina", atd. Také bylo odsouhlaseno, že záležitost bude předána k prošetření Kontrolnímu výboru ZM. Po Šternberku běží řada "zaručených" verzí, samozřejmě zcela rozdílných (bývalý provozovatel kina to komentuje jako "politická účelovka a kampaň", z jiných zdrojů naopak zaznívá to, že záležitost vyšetřuje Policie ČR). zastávám ten názor, že běžný občan by měl dostávat ze strany představitelů svého města pravdivé informace - předejte se tím řadě zbytečností, domněnek, pomluv, šeptand. Příkladem budiž například každoroční "zaručená" informace, že určitá skupina obyvatel Šternberka dostává zdarma vstupenky na koupaliště, což byla vždy samozřejmě hloupost, které ale každý věřil. Proto bych se rád zeptal jak se věci opravdu mají, v čem byly nalezeny chyby, k čemu dospěl Kontrolní výbor a jaké budou další kroky. Děkuji a s pozdravem Karel Fiala

Vážený pane Fialo,

s podobnými dotazy ohledně vyúčtování provozu a činnosti kina se nesetkáváme poprvé. Jak níže pochopíte, není vzhledem okolnostem zcela možné informovat takto veřejně o všech skutečnostech neboť jsou předmětem dalšího šetření. S názorem, že celou záležitost záměrně s ohledem na osobu bývalého provozovatele kina neřešíme, se setkávám často. Proto jsem se rozhodl zveřejnit část našich vlastních zjištění a informovat nejen Vás o postupu města Šternberka v této věci.

Drobné problémy a nedostatky ve vyúčtování dotací poskytnutých městem jsou běžnou záležitostí téměř všech příjemců. Kolegyně a kolegové se  snaží takové nedostatky ve spolupráci s příjemci odstraňovat. Chápeme, že administrativa spojená s poskytováním dotací není jednoduchá a příjemci mají mnohem více starostí s vlastní činností spolků, klubů, než s touto administrativou. U osoby bývalého provozovatele kina však z jeho strany nebyla do určité doby komunikace či spolupráce s mými kolegy žádná.

Největší pochybnosti ohledně vyúčtování dotace za provoz kina jsou za rok 2017, kdy rok 2017 byl specifický v tom, že kino bylo z technických důvodů na začátku roku uzavřeno. Upozorňuji na skutečnost, že příjemce dotace doložil čestné prohlášení, že předkládané fotokopie dokladů jsou shodné s originály.

Dotace na činnost v roce 2017

Provozovatel mohl městu předložit náklady na činnosti v budově kina a požadovat zpětně jejich částečnou úhradu. V různých variantách vyúčtování, které postupně předložil, se objevily faktury za dodávky a služby, u nichž však nebyl schopen prokázat jejich skutečné plnění. Jednalo se například o tisk několika tisíc letáků do schránek, plakátů a to na období, kdy již kino bylo uzavřeno. Provozovatel nebyl schopen prokázat uskutečnění těchto tisků dodacími listy ani nijak jinak neprokázal skutečný tisk takového množství tiskovin (např. kde jsou tisíce letáků uskladněny).

Jako další závažné zjištění nastalo při ověřování faktur za půjčovné některých filmů. U dodavatelské firmy bylo zjištěno, že tyto faktury za půjčovné byly následně stornovány a částky provozovateli vráceny. Přesto tyto částky provozovatel nárokoval u města Šternberka k proplacení z veřejných prostředků.

Dotace na provoz v roce 2017

Provozovatel obdržel částku dotace na úhradu energií a provozu dopředu, zpětně měl prokázat vyúčtování těchto prostředků. U tohoto vyúčtování například předložil faktury a výpisy z účtů dokládající, že faktury uhradil. Dotazem u dodavatelů však bylo zjištěno, že faktury uhrazené nejsou. Vyvstaly tak důvodné pochybnosti o pravosti a věrohodnosti doložených výpisů z účtů. Provozovatel přitom požadoval po městě Šternberk úhradu takovýchto nákladů z veřejných prostředků.

Do vyúčtování provozu kina (a požadavku na úhradu z veřejných prostředků) zahrnul provozovatel i smlouvu za technické služby v budově, a to na dobu, kdy kino bylo již uzavřeno. Provozovatel nebyl schopen dostatečně zdůvodnit rozsah prací, zejména vzhledem k neobvykle vysoké částce a době provádění, kdy byl v kině zastaven provoz. Také okolnosti uzavření smlouvy - datum uzavření, dodavatelská firma, způsob platby - vzbuzují důvodné pochybnosti o tom, zda práce byly uskutečněny a dodány. Dodnes není zřejmé, jaké práce v hodnotě desítek tisíc korun byly na městském majetku provedeny.

Vzhledem ke konci volebního období není reálné, aby se stávající kontrolní výbor záležitostí zabýval. Protože provozovatel požadoval proplacení výše uvedených nákladů z veřejných prostředků a vzhledem k důvodnému podezření, že tyto dodávky a služby vykázal jen účelově z důvodu získání veřejných prostředků, jsme se obrátili na příslušné státní orgány s žádostí o prošetření celé záležitosti.

Pozn.: Upozorňujeme, že nepovažujeme tento dotaz za žádost o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, protože neobsahuje povinné náležitosti dle tohoto zákona, ale odpovídáme na něj standardně jako na všechny dotazy v této rubrice.

Michal Oborný
místostarosta

IP: 217.196.124.254 Dotaz z: 18.08.2018
 
Powered by Phoca Guestbook

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2018:
13 600

Kalendář akcí

srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže