• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

 • Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

  Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Novinky ve Šternberku

Vážení spoluobčané, 

Rada města Šternberka na zasedání 13. listopadu 2017 vyslovila nesouhlas s realizací projetu soukromé společnosti s názvem „Výroba minerálního oleje Šternberk“. Příprava tohoto projektu je nyní posuzována Ministerstvem životního prostředí, v rámci čehož byly vyzvány dotčené subjekty, orgány státní správy a město Šternberk, k vyjádření.

O posouzení projektu jsme požádali odborný ústav při ČVUT v Praze, z posudku vyplynula řada závažných nejasností. Město kontaktovalo také Hnutí DUHA, které podniká kroky k dalšímu informování občanů a medializaci záměru.

mesto shora

 

Rada města Šternberka 13. listopadu 2017 schválila dotační programy na rok 2018. Žadatelé o dotaci z rozpočtu města se mohou ucházet o financování svých projektových záměrů v celkem osmi programech. Žádosti o dotace v těchto programech lze podávat pouze v období od 15. prosince 2017 do 5. ledna 2018 do podatelny Městského úřadu Šternberk.

Dotační programy na rok 2018:

Podpora celoroční sportovní činnosti

Podpora celoročních volnočasových aktivit a spolkového života – oblast kultury, sportu, volného času

Podpora celoroční činnosti neprofesionálních uměleckých těles a souborů

Podpora pořadatelů kulturních akcí

Podpora cestovního ruchu ve Šternberku

Podpora celoročních volnočasových aktivit a spolkového života v sociální oblasti

Podpora poskytovatelů sociálních služeb, humanitární pomoci a prorodinných aktivit

Podpora prevence drogových závislostí

Rada města také schválila program na obnovu objektů v městské památkové zóně. Tento program umožní vlastníkům objektů, které se nacházejí v Městské památkové zóně Šternberk a nejsou kulturními památkami, ucházet se o dotaci na částečné financování svých záměrů obnovy a to ve dvou opatřeních:
opatření 1: střecha, fasáda: odstraňování nežádoucích stavů objektu spočívající:
• v obnově střechy včetně krovů a klempířských prvků
• v obnově uliční fasády (průčelí) objektu, který má stavebně zajištěnu statiku a střechu vč. krovů a klempířských prvků
opatření 2: okna, dveře, výkladce: odstraňování nežádoucích stavů objektů spočívající:
• v restaurování výplní směřujících do ulice (průčelí), tj. oken, vstupních dveří včetně portálu, výkladců

Žádosti o dotace v tomto programu lze podávat v období od 8. ledna do 20. února 2018.

Podrobnější informace a požadavky na žadatele jsou uvedeny v příslušném dotačním programu: https://www.sternberk.eu/projekty-a-dotace/dotace-z-rozpoctu-mesta.html.

radnice 460 copy

 

Od středy 15. listopadu jsou k vyzvednutí na městském úřadě koše na bioodpad. Budou vydávány v budově Městského úřadu Šternberk, Opavská 1, v kanceláři číslo 307 (2. patro) na odboru životního prostředí. Každá domácnost obdrží jeden koš, podmínkou výdeje je, aby žadatel měl splněnu povinnost úhrady místního poplatku za odpady.

Biologicky rozložitelný odpad z kuchyně patří mezi cenný organický materiál, nedopusťte, aby skončil ve směsném odpadu, který navíc díky organickému odpadu často zapáchá. Koš o objemu 8 litrů umožní pohodlný sběr kuchyňských rostlinných zbytků a jejich přenos do vaší biopopelnice či biokontejneru umístěném na veřejném stanovišti kontejnerů.

Ke koši si můžete dokoupit sáčky z kompostovaného plastu nebo papíru, není to ovšem nutné, neboť koš je plnostěnný (nemá aerační otvory). Sáčky ze škrobového plastu se nerozmočí ani při extrémní vlhkosti a přesto umožňují vlhkému materiálu uvnitř sáčku odpar přebytečné vody. Sáčky jsou tak vhodné i na čerstvé potraviny či pečivo a umožňují opakované použití. Papírové sáčky oproti plastovým navíc kompostu dodávají uhlíkatou složku, která často ve zbytcích materiálu z potravin chybí.

V prvním kole výdeje košů bylo pořízeno 450 kusů košů. V případě většího zájmu budou další koše pořízeny v roce 2018.

Kontakt:
Jarmila Fréharová, kancelář č. 307, tel.: 585 086 565, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Barbora Lucká, kancelář č. 307, tel 585 086 571, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

radnice opavska 460 kopie

IMG 20171110 072148 002 IMG 20171110 094955

 

 

 

Šternberská farnost ve spolupráci s městem pořádá letos již pošestnácté Dny rodu Sternbergů,  jejichž smyslem je připomenout ty, kteří stáli u počátků našeho města a spoluurčovali významným způsobem jeho dějiny.

Zveme všechny občany na slavnostní koncert, který uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu 2017 od 19 hodin v chrámu Zvěstování Panny Marie. Na programu bude slavné Requiem W. A. Mozarta v podání pěveckých sborů a Gama Symphonic orchestru.    

Na příslušníky českého šlechtického rodu bude vzpomenuto také při bohoslužbě za zemřelé ve středu 15. listopadu v 18 hodin ve farním kostele a tamtéž se v pátek 17. listopadu od 10 hodin uskuteční  slavnostní bohoslužba.

Pořádání Dnů rodu Sternbergů má své kořeny v události, která se odehrála 16. listopadu 2001, kdy olomoucký arcibiskup Jan Graubner vedl slavné nešpory za zemřelé v hradní kapli a 17. listopadu 2010 byly tělesné ostatky Arcibiskupa Alberta II. a jeho synovce Petra s manželkou uloženy v kryptě chrámu Zvěstování Panny Marie. Oba zmínění Sternbergové byli ve 14. století spoluvlastníky a správci majetku moravské větve tohoto rodu. Albertovi, který stanul v čele biskupství litomyšlského i arcidiecéze v Magdeburku, kromě toho naše město vděčí za založení kláštera augustiniánů.

Jelikož 17. listopadu 1783 byla poprvé sloužena mše v nově vystavěném kostele, který se nám dodnes zachoval, vyvrcholí Dny rodu Sternbergů  slavnostní bohoslužbou o státním svátku, tedy v Den boje za svobodu a demokracii.

mesto shora

Dny rodu Sternbergu kopie

 
Šternberská Expozice času slaví  v sobotu 11. listopadu již šesté narozeniny. Vezměte děti v tento den na pořádnou narozeninovou maškarní party. A co vás čeká? Karnevalová diskotéka, hry, tvořivé dílny, filmová pohádka a v neposlední řadě vyhlášení ceny za nejlepší masku. Užijte si oslavu společně s námi. 
 
1 kopie
 
Narozeniny Expozice času kopie
 
Strana 1 z 194

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže