Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Hasiči kontrolovali průjezdnost komunikací

Jednotka Hasičského záchranného sboru ČR Olomouckého kraje požární stanice Šternberk kontrolovala v pondělí 10. září v době odpolední dopravní špičky průjezdnost komunikací a stav nástupních ploch pro požární techniku na území Šternberka. Pozornost hasiči věnovali zejména lokalitám s vysokou koncentrací obyvatelstva na sídlištích Jiráskova, Nádražní, U Střelnice a Uničovská. Kontrola byla cíleně zaměřena na parkování vozidel s ohledem na minimální průjezdní šířku vozovky a na dodržování přístupnosti a označení nástupních ploch pro požární techniku.

Kontrola ukázala, že i přes místy napjatou situaci s parkovacími místy, šternberští řidiči dodržují předpisy a respektují, že pro práci a případné zásahy hasičů  jsou průjezdné komunikace a volné nástupní plochy nutností. V průběhu celé akce nebylo zaznamenáno žádné porušení kontrolovaného stavu až na malou výjimku, kdy řidič vozidla ve snaze uvolnit průjezd hasičskému vozu, zastavil přímo na nástupní ploše, kterou však rychle opustil.

Děkujeme všem ukázněným řidičům i ostatním spoluobčanům, pro ty méně ukázněné  má  velitel  šternberské požární stanice Lubomír Grézl  tento vzkaz: „Uvědomte si, že Vy, Vaši blízcí nebo známí můžete v budoucnu potřebovat naši pomoc a pak bude záležet na každé minutě, zda se pomoci dostane včas či ne právě kvůli nezodpovědnosti některých jedinců. “

Kontrola průjezdnosti komunikací a přístupnosti nástupních ploch je v rámci prevence realizována každý rok. Vloni bylo hasiči doporučeno obnovit vodorovné značení nástupních ploch a označení na objektech a  upravit  zeleň v místech, kde překáží bezpečnému a rychlému průjezdu nejen požární techniky. Po letošní kontrole lze konstatovat, že všechny nástupní plochy jsou řádně a viditelně označeny, výrazně se také od loňské kontroly zlepšil stav zeleně, která v minulém roce zasahovala do průjezdního profilu komunikací.

Hasiči děkují za spolupráci kompetentním odborům městského úřadu (odbor rozvoje města a investic a odbor životního prostředí) a všem zodpovědným řidičům a spoluobčanům.  

hasii

1_copy_copy_copy_copy_copy 3_copy_copy_copy
6_copy_copy_copy_copy_copy_copy 9
12_copy 18
21 24

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže