Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Léčebna hledá dobrovolníky

V souladu s evropskými trendy se Psychiatrická léčebna Šternberk rozhodla obohatit péči o klienty působením dobrovolníků. V srpnu letošního roku podepsalo vedení léčebny smlouvu se zástupci občanského sdružení JIKA – Olomoucké dobrovolnické centrum, a nyní již nic nebrání tomu, aby první dobrovolníci zahájili svou činnost. Ptáte se, jak můžete pomoci? Od čtení, přes vycházky – doprovod do parku, na mši až po povídání o všedních věcech. Možností je mnoho. Těšíme se na Vás. Jistě i tato aktivita zkvalitní život mnohým klientům v tomto zdravotnickém zařízení. Více na www.plstbk.cz

Pastorační péče v Psychiatrické léčebně Šternberk

Když 28. března 2012 vysvětil arcibiskup Mons. Graubner za přítomnosti mnoha významných hostů regionu i zaměstnanců léčebny kapli sv. Jana z Boha v areálu léčebny, začala nová éra duchovní péče o naše klienty. V té době již v zařízení pracovala i nemocniční kaplanka paní Chudíková. Nyní, po půl roce, se pastorační činnost stala součástí léčebné péče a statistika je úctyhodná: 1 150 individuálních rozhovorů u lůžka, v kapli, edukační místnosti či za pěkného počasí v našem krásném parku.

Velkým přínosem i oceněním práce kaplanky je skutečnost, že Otec arcibiskup ji 5. června 2012 pověřil službou podávání svatého přijímání. Tím se prohloubil vyloženě duchovní rozměr celé pastorační služby.

Výborná spolupráce s místními kněžími a jejich vstřícný přístup k pacientům a pravidelné konání bohoslužeb v naší kapli tak doplňuje prvotní záměr zkvalitnění duchovní služby klientům léčebny.

Zdroj: Psychiatrická léčebna Šternberk 
psychina

kaple_1 parkimg_0889

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže