Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Remit s.r.o. informuje: dvousměnný svoz odpadů

Od začátku roku 2013 přistoupila společnost Remit s.r.o. k zavedení dvousměnného provozu při svozu komunálního odpadu, a to jak ve Šternberku, tak i v ostatních obcích, ve kterých společnost svoz odpadů provádí. Hlavním důvodem zavedení dvousměnného provozu je, že společnost chce v nejbližší době obměnit a zároveň zavést nové technologie při svozu odpadu tak, aby byla schopna plnohodnotně konkurovat ostatním společnostem, které jsou dnes na trhu. Společnost chce částečně modifikovat stávající starší vozový park, což by mělo v budoucnu přispět k rychlejšímu a kvalitnějšímu svozu komunálního odpadu a rovněž i pořídit novou technologii na svoz separovaného odpadu –  vozidlo s mnohonásobně vyšší kapacitou sesbíraného odpadu a vyšší univerzálností sběru separovaného odpadu.

V souvislosti se zavedením druhé směny došlo v průběhu ledna k několika komplikacím ve svozu komunálního odpadu, které byly způsobeny přechodem na jinou organizaci svozů, a zároveň při několika svozech byla situace komplikována nepříznivým počasím. Společnost se snaží všechny tyto problémy řešit okamžitě a přijímat všechna nápravná opatření, aby se již další problémy při svozech v budoucnu neopakovaly.

Společnost Remit s.r.o. se touto cestou omlouvá všem občanům města Šternberka za způsobené problémy, které vznikly při přechodu na nový způsob svozu netříděného i tříděného odpadu.

tašky odpad

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže