• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

 • Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

  Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Prodaná nevěsta a balet Labutí jezero na hradě

Moravské divadlo Olomouc se poslední dva roky loučí s divadelní sezonou skutečně stylově – uvedením atraktivního titulu v areálu Státního hradu Šternberk. Letošní rozlučka však bude opravdu velkolepá. Divadlo totiž uvede pod širým nebem hned dvě představení. Ve čtvrtek 20. června zazní na hradě Smetanova opera Prodaná nevěsta, ve čtvrtek 11. července se pak příznivci tanečního umění mohou těšit na slavný balet Labutí jezero. Vstupenky na obě představení jsou v prodeji od 25. března.

„Představení pod širým nebem jsou pro publikum velmi atraktivní, jde o jiný typ zážitku než tradiční návštěva divadla. Jsme rádi, že díky dobré spolupráci s agenturou ARKS Plus a Státním hradem Šternberk můžeme na šternberský hrad přivézt po Carmen a Nabuccovi také Prodanou nevěstu," uvedl ředitel Moravského divadla Olomouc Josef Podstata. „Předchozí společné projekty s olomouckým divadlem měly skvělý ohlas, rádi bychom na ně v letošním roce navázali s cílem přiblížit klasickou operu těm, kteří by operní žánr jinak nevyhledávali," doplnil za pořádající agenturu ARKS Plus František Sviták.

Pro režiséra Michaela Taranta půjde o třetí výpravu na šternberský hrad. Po úspěšném uvedení jeho inscenací Carmen a Nabucco tentokrát představí tamnímu publiku jednu z nejslavnějších českých oper, z níž minimálně píseň Proč bychom se netěšili zná snad každý. „Hradní areál je opravdu nádherný. Představení pod širým nebem má v sobě zvláštní typ energie," sdělil režisér.

Inscenace klasického baletu Petra Iljiče Čajkovského Labutí jezero se v červenci dočká svého vůbec prvního uvedení pod širým nebem. „Jsem rád, že můžeme umění našeho baletního souboru propagovat tímto způsobem. Areál hradu nabízí příjemné prostředí, a pokud vyjde počasí, věřím, že to bude pro diváky něco speciálního a jedinečného. Doufám, že se naše inscenace bude divákům líbit a že se zde v budoucnu budeme moct představit s dalšími tituly," uvedl režisér inscenace a umělecký šéf baletu Moravského divadla Olomouc Robert Balogh.

Vstupenky na představení Prodaná nevěsta budou v cenovém rozmezí od 190 do 390 korun. Pořadatelé navíc nabízejí VIP GOLD vstupenky za 790 korun, v ceně je zahrnuta rezervace místa ve VIP sektoru, občerstvení a prohlídka hradu. Na představení Labutí jezero je cenové rozmezí vstupenek od 190 do 590 korun, VIP GOLD vstupenka stojí 990 korun. Lístky lze zakoupit od 25. března v pokladně Moravského divadla Olomouc a v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice. K dostání jsou rovněž v městských informačních centrech ve Šternberku a Uničově a v místě konání na šternberském hradě. „Slevu na vstupenky mohou uplatnit abonenti Moravského divadla Olomouc a také členové Klubu příznivců Moravského divadla Olomouc," upozornila za pořádající agenturu ARKS Plus Kateřina Dulínková.

David Kresta
vedoucí oddělení komunikace
Moravské divadlo Olomouc                  http://www.moravskedivadlo.cz/

balet

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže