Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šternberk se představil na veletrhu URBIS INVEST 2013

Město Šternberk se představilo na mezinárodním veletrhu investičních příležitostí URBIS INVEST 2013 ve dnech 23. - 27. dubna 2013 na brněnském výstavišti. Veletrhu se naše město zúčastnilo pod záštitou Olomouckého kraje ve společné expozici s městy Olomouc, Zábřeh, Litovel a Přerov.

Cílem veletrhu bylo umožnit krajům, regionům, městům a obcím prezentaci investičních příležitostí, regionální inovační strategie, rozvojové plány, komerční nemovitosti, průmyslové zóny a aktuální podpory podnikání. Každoročně se veletrhu účastní všechny kraje České republiky a také regiony ze zahraničí, především pak ze Slovenska a Polska. Letošního veletrhu se zúčastnilo 809 vystavovatelů z 19 zemí světa a zavítalo na něj 60 tisíc návštěvníků z 31 zemí světa.

Nabídku vystavovatelů doplnil odborný doprovodný program, který se zaměřil na aktuální problematiku veřejné sféry, vodní a odpadové hospodářství a investiční příležitosti a podpory podnikání. Své místo měla také ochrana životního prostředí, inovace a technologie v rozvoji regionů a aktuální podpory podnikání v regionech, které představila agentura CzechInvest. Tradiční součástí doprovodného programu veletrhu byl kongres starostů a primátorů, který pořádal Svaz měst a obcí ČR. Kongres starostů se věnoval reformě veřejné správy a optimalizaci regionálního školství.

Šternberk odborné veřejnosti veletrhu představil místostarosta Ing. Pavel Stonawský, který vystoupil v rámci doprovodného programu s prezentací investičních příležitostí v Podnikatelské zóně Šternberk, která se setkala s kladnou reakcí zúčastněných. Tuto prezentaci bylo možné zhlédnout na přednáškovém mole v pavilonu „P" brněnského výstaviště.

Díky účasti města na veletrhu se podařilo navázat a dále rozšířit konkrétní spolupráci s agenturou CzechInvest a pracovníky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

1 460 copy copy copy

1 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy 3 copy_copy_copy_copy_copy 4 copy_copy_copy_copy 5 copy_copy_copy_copy 7 copy_copy_copy 9 10 11 copy_copy 12

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže