• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

 • Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

  Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Mladí šternberští fotbalisté přivezli ze Slovenska zlato

Dva týmy nejmladších šternberských fotbalistů se ve dnech 7. – 10. června 2013 zúčastnily prestižního mezinárodního fotbalového turnaje ve slovenské Korni a zaznamenaly obrovský úspěch. Tým fotbalové přípravky složené z hráčů ročníku 2004 pod vedením trenéra Pavla Režnara skvěle obsazený turnaj vyhrál. Pozadu nezůstali ani jejich o rok mladší fotbaloví kolegové pod vedením trenérů Petra Koudely a Pavla Schweinera, kteří ve svém samostatném turnaji fotbalistů ročníku 2005 obsadili skvělé 6. místo. Děkujeme oběma týmům za vzornou reprezentaci města! 

Otevřené mezinárodní mistrovství mladších přípravek, tzv. Arsenal-Cup, se konalo ve slovenské obci Korňa. Hrálo se současně na třech hřištích v klimatizované kryté hale s novou umělou trávou třetí generace, jedinečné hale svého druhu ve střední Evropě.

Turnaje hráčů ročníku 2004 se zúčastnilo celkem 18 týmů a byly mezi nimi týmy jako Baník Ostrava, Zlín, Slavoj Vyšehrad, Půchov, Žilina, Orlová, Krnov, Náchod a další. Naši hráči získali zlato a po celou dobu turnaje odváděli parádní výkony. V průběhu tří dnů odehráli celkem 12 zápasů, z nichž devět vyhráli, jednou remizovali a jen dvakrát těsně prohráli.

Z výkonů svých svěřenců měl trenér Pavel Režnar obrovskou radost: „Všichni hráči odvedli maximální sportovní výkon, plnili si svoje úkoly a nebylo jim de facto co vytknout." Podle Režnara hráli jeho svěřenci týmově: „Ostatní týmy na turnaji hrály hodně individualistický styl fotbalu, my jsme se semkli. A vyhráli," Režnar měl radost nejen z výkonů a výsledků, ale i proto, že Šternberané naštěstí neutrpěli žádná zranění. „Odnesly to jen moje hlasivky," dodal s úsměvem.

„Kluci zaznamenávají dílčí úspěchy na halových i venkovních turnajích v průběhu celého roku, vozí medaile, ale úspěch na Arsenal Cupu, to je něco jiného. Je to významný turnaj obsazený týmy z měst, v nichž se hraje i první a druhá liga. Úroveň týmů je skvělá, atmosféra je tam výjimečná. Užili si jí hráči, trenéři i my, rodiče, je to prostě velký turnaj. A naši kluci tam bojovali nejen fotbalovým uměním, ale i srdcem," hodnotí účast jedna z maminek úspěšných fotbalistů Romana Rabenseifnerová.

A Matěj Rabenseifner za hráče dodává: „Bylo to dobré, jsem rád, že jsme vyhráli. Drželi jsme při sobě, nehádali jsme se, trenér nás chválil." Matěj taky prozradil, jaký bojový pokřik se spoluhráči mají. „Modrá, černá, to jsou barvy naše, porazíme každého a vítězství je naše.... Heeeej!"

V souběžně hraném turnaji mladší přípravky ročníku 2005 obsadil šternberský tým pod vedením trenérů Petra Koudely a Pavla Schweinera skvělé šesté místo. Turnaj této věkové kategorie - ročník 2005 - vyhráli hráči Sigmy Olomouc před Slavii Praha a Valašským Meziříčím.

Výkony šternberských fotbalistů neunikly na turnaji pozornosti, ze Slovenska si Šternberané vezou pozvánky na další významné turnaje.

Sestava vítězného týmu fotbalistů (r. 2004)
Tomáš Vlček, Vojtěch Stráněl, Petr Vaverčák, Jiří Koudelka, Matěj Rabenseifner, Jakub Režnar, Adam Lorenc, Matěj Široký, Michal Mackovík, Tomáš Bundil, Ondřej Štěrba. Trenér: Pavel Režnar

Sestava týmu fotbalistů (a fotbalistky) (r. 2005) – 6. místo
Michal Neplech, Šimon Koudela, Roman Odstrčil, Ondřej Komárek, Antony Holec, Jiří Radimský, Anatolia Mazuryková, Martin Šíp, Jakub Šíp, David Stejskal, Jakub Suchánek, Richard Klapka. Trenéři Petr Koudela, Pavel Schweiner.

Text a foto: Monika Mackovíková

460 fotbalisti

1 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy 2 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy 3 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy  6 copy_copy_copy_copy 7 copy_copy_copy_copy_copy_copy

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

září 2017
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže