• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

 • Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

  Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Workshop s asistenty prevence kriminality

Veřejnost mohla ve středu 18. září 2013 navštívit v Expozici času workshop s asistenty prevence kriminality, který zahájil 1. místostarosta Michal Oborný. V úvodu byla představena návštěvníkům Agentura pro sociální začleňování ve Šternberku, prezentace o náplni práce asistentů prevence kriminality a bylo objasněno v jakých záležitostech nebo s čím je možné se na asistenty obracet. Diskutovalo se o tom, zda-li jsou Tyršovy sady bezpečným místem pro odpočinek, proběhlo seznámení s pravidly provozu dětských hřišť a sportovišť ve městě a veřejnost byla pozvána na otevření nového fitness hřiště pod širým nebem na Olomoucké ulici. Další prezentace byly zaměřeny na městský monitorovací kamerový systém a lokality, kde je zakázáno požívání alkoholických nápojů. Prezentace jsou přiloženy. 

Dotazy a připomínky k práci asistentů prevence kriminality můžete zasílat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Na věcné a zajímavé dotazy připravíme odpovědi, které budou zveřejněny na www.sternberk.eu

Dotazy z workshopu 18.09.2013:

Dotaz občana: Jakou mají asistenti prevence kriminality (APK) pracovní dobu?
Odpovídá Ladislav Prášil, strážník MP Šternberk: APK se střídají v týdenních intervalech ve službách ranních a odpoledních, nemají noční službu. Ráno asistují u škol, dopoledne v širším centru města, parku, odpoledne pak například na dětských hřištích. Dále provádějí průzkum situace v hernách, zda se v nich nezdržují osoby, které dlouhodobě pobírají sociální dávky. Pracovní doba APK bude v nejbližší době zveřejněna na stránkách města – občané pak budou mít možnost si v případě potřeby APK vyhledat.

Dotaz občana: Dotaz souvisí s otevřením nového fitness hřiště. Jedna akce na vysvětlení jak stroje správně využívat nebude stačit. Tazatelka takto soudí dle zkušenosti s hřištěm na pétanque, které se nevyužívá, protože lidé neví, jak ho hrát a jak hřiště správně využít.
Odpovídá vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Jana Kameníčková: Akce Slavnostní otevření fitness hřiště a ukázky správného cvičení není jedinou připravovanou akcí. Určitě budou v souvislosti s vysvětlením jak správně stroje používat následovat další akce. U každého stroje bude také umístěn návod k použití.

Dotaz občana: Uvažovalo se o zvýšení počtu APK?
Odpovídá vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Jana Kameníčková: Proběhne vyhodnocení, v projektu se bude pokračovat. O zvýšení počtu APK zatím není uvažováno.

Dotaz občana: Pán byl několikrát přes prázdniny na dětském dopravním hřišti. Na školské radě ZŠ Svatoplukova bylo řečeno, že děti mají mít zvýšený počet hodin dopravní výuky. Pán si myslí, že by na dopravním hřišti mělo být obnoveno vybavení, a to nejen kola a čtyřkolky, ale především helmy pro bezpečnost dětí.
Odpovídá vedoucí odboru školství a kultury Mgr. Jana Kameníčková: Dětské dopravní hřiště má ve správě Dům dětí a mládeže. 
Odpovídá ředitel DDM Mgr. Bc. Miroslav Sadil: Co se týká vybavení, postupně hřiště vybavujeme. V roce 2010 jsme pořádali celostátní soutěž pro děti, na hřišti proto nejsou kola starší 3 roky. V letošním roce jsme pořídili nové čtyřkolky. Snažíme se o zlepšení funkčnosti. Dále poukázal na potřebu kamerového bodu z důvodu vandalství a v neposlední řadě na velkou finanční náročnost. Především z důvodu hygieny, je na dopravním hřišti zavedeno, že děti si nosí vlastní helmy. Co se týče výuky, nabízíme různé služby pro školy, stěžejním program je pak desetihodinová výuka pro žáky 4. tříd financovaná Ministerstvem dopravy ve spolupráci s BESIPem. Služby nabízíme nejen pro Šternberk, ale pro všechny obce v okolí.

workshop 460

 pdfAgentura_pro_sociální_začleňování.pdf pdfAPK_-_Tyršovy_sady.pdf pdfDětská_hřiště.pdf pdfškolní_hřiště.pdf pdfMKMS_-_prezentace.pdf

workshop 1 wokshop 8 wokshop 6 wokshop 7 wokshop 2

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže