Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šternberští atleti republikově i evropsky

Podzimní část atletické sezony se chýlí ke konci a 22. září byly ukončeny atletické soutěže jednotlivců. Soutěže byly zakončeny Mistrovstvím ČR žactva v Praze na Slávii, kde Jakub Motl vybojoval 4. místo ve vrhu koulí a pootevřel si vrátka do reprezentace, Katrin Sásová ve finále na 300 metrů doběhla na krásném 7. místě a velkou radost nám udělalo 8. místo Veroniky Janošíkové v chůzi na 3000 metrů, které získala po bojovném výkonu a v osobním rekordu o 1,5 minuty. Jen postup na mistrovství je velkým úspěchem, kdy v každé disciplíně se uchází o start více než 100 závodníků. V Praze startovalo v barvách Šternberka celkem 6 členů oddílu a bohužel pro nemoc nemohl startovat Marek Machalický, který by s největší pravděpodobností získal medaili.

Na začátku září proběhlo v Ústí nad Orlicí Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let, kterého se zúčastnil Martin Sadil v běhu na 800 metrů a doběhl na 2. místě, čímž potvrdil svou vysokou kvalitu po zisku mistrovského titulu na stejné trati z června tohoto roku v kategorii juniorů. Doplnila ho Hanka Lollková 10. místem v běhu na 3000 metrů překážek v kategorii žen.

Další velkou radost nám udělaly šternberské atletky Hanka Lollková a Míša Doleželová, které měly možnost startovat v Brně na Evropském poháru juniorských družstev, kde celkově obsadily první místo a tímto se staly mistryněmi Evropy klubových družstev pro rok 2013. Hanka Lolková startovala v běhu na 3000 metrů překážek a přispěla do bodování 4. místem, Míša Doleželová soutěžila v hodu oštěpem a obsadila 7. místo. Naše atletky prokázaly výbornou výkonnost přesto, že jsou věkem ještě dorostenky. Pravidelně se umísťují na předních místech mezi juniorkami a hlavně jsou platnými členkami družstva. Nyní nás čekají ještě finále soutěží družstev, kde bude bojovat celkem 13 šternberských atletů o republikové medaile.

Děkujeme za vzornou reprezentaci města Šternberka a přejeme hodně sil do dalších sportovních klání!

Text a foto: Atletický klub Šternberk, Miroslav Sadil, předseda