Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šternberští atleti mají za sebou polovinu letošní úspěšné sezony

Šternberští atleti mají za sebou první polovinu letošní atletické sezony. Tuto část zakončilo Mistrovství ČR dorostu a juniorů, které proběhlo na konci školního roku v Třinci. Toto mistrovství patřilo k nejúspěšnějším mistrovstvím v historii oddílu, i když jsme tentokráte nedosáhli na vytouženou medaili. Získali jsme celkem sedm finálových umístění ze sedmi startujících. Takovýto výsledek se nám v historii klubu ještě nepodařil. Celkově jsme si odvezli 3x čtvrté místo, které získal Marek Machalický v běhu na 1500 metrů překážek, Jakub Motl ve vrhu koulí a Hanka Lollková v běhu na 2000 metrů překážek. Šesté místo Veronika Janošíková v chůzi na 5000 metrů a Filip Furiš v běhu na 2000 metrů překážek. Na sedmém místě doběhl Jan Sadil v běhu na 800 metrů a na osmém Katrin Sásová taktéž v běhu na 800 metrů. Katrin také velmi dobře běžela závod na 400 metrů, kde se stala první nepostupující do finále a celkově obsadila 9. místo stejně jako dorostenecká štafeta v běhu na 4x400 metrů ve složení Wiedermann, Krejčí, Furiš, Machalický. Naši mladíci tak navázali na pěkné květnové výsledky z Mistrovství ČR v běhu na 10.000 metrů, kde Petra Vašinová doběhla na 4. místě v ženách a v juniorkách doběhla Hana Lollková na 4. místě, Lucie Skalická na 5. místě a Veronika Janošíková na 6. místě.

Nejlepší atleti navíc měli možnost na pozvání startovat na mezinárodních mítincích, kde dosahovali velmi pěkných výsledků. Reprezentovali nás zejména Petra Vašinová, Katrin Sásová, Martin Sadil a Jan Sadil na mítincích v Salzburku, Budapešti, Turnově či na Zlaté tretře v Ostravě. Můžeme k tomu k tomu připočítat dvojnásobný titul Akademické Mistrně ČR Petry Vašinové.

Před juniorským mistrovstvím proběhly další atletické soutěže. Především jsme se zaměřili na soutěže družstev, kdy nás velmi dobře reprezentují naši mladí ve 2. lize mužů a žen. Děvčata bojují o postup do 1. ligy a zatím jim patří průběžné 2. místo. Naši muži jsou průběžně na 4. místě ve velmi kvalitní moravské skupině 2. ligy a taktéž bojují o postup. Dorostenci a junioři vesměs hostují v moravských klubech a získávají velmi cenné bodové zisky pro své kluby, kde vítězí ve svých disciplínách. Starší žáci a žákyně již ukončili celoroční soutěž a děvčatům jen těsně unikl postup do semifinále MČR. Tímto se budou připravovat k podzimnímu Mistrovství ČR jednotlivců. Mladší žáci a žákyně mají velmi dobře rozjetou soutěž a zatím jsou na 3. místě krajského přeboru a v posledním kole se rozhodne o postupu do semifinále MČR mladšího žactva. Přípravky podobně jako starší žáci ukončili soutěž a děvčata v kraji obsadila 2. místo a chlapci osmé místo.
Velmi dobře reprezentovali naši mladí atleti a atletky na mezikrajových utkáních staršího a mladšího žactva, kde reprezentovali Olomoucký kraj na celostátním utkání. Nejlepší umístění získal David Doležel ve skoku vysokém, kdy obsadil páté místo - stejně jako Bára Kučerová v běhu na 300 metrů. Pro krajské družstvo bodovala ještě Eva Lančová v běhu na 600 metrů svým osmým místem. Dalších pět našich mladých atletů získávalo zkušenosti na takto velké soutěži, blížící se charakterem mistrovství republiky.

Nyní máme před sebou Mezistátní utkání mužů a žen do 22 let, kde Martin Sadil poběží 800 metrů a mistrovství ČR dospěláků ve Vítkovicích, kde budou o medaile bojovat opět Martin Sadil a Petra Vašinová. V podzimní části sezony, kde proběhne v Plzni žákovské MČR, nejlepší dorostenky a juniorky budou reprezentovat na Evropském poháru družstev ve Španělsku a čekají nás finálové soutěže družstev.

Zdroj: Atletický klub Šternberk