• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

  Měření rychlosti automobilů stacionárními radary

 • Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

  Rozklikávací rozpočet města, registr smluv a pohledávek

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2017

 • Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

  Nová mobilní aplikace Šternberk nejen pro turisty

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2017

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku v roce 2017?

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

  Využijte školní hřiště Svatoplukova, Dr. Hrubého a náměstí Svobody pro sport

 • Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

  Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šternberský kopec 2014, příští bude 1. srpna 2015!

XI. ročník open air festivalu Šternberský kopec je již za námi, odehrál se v sobotu 26. července 2014 v areálu Státního hradu Šternberk od jedné hodiny po poledni, skončil hodinu po půlnoci. Letošní ročník byl v režii tuzemských kapel. Organizátoři vsadili na ověřené kapely českého hudebního rybníčku. Hlavním tahákem festivalu byly kapely Divokej Bill, Vypsaná fixa, Fleret, Support Lesbiens, Petr Bende a band, dále vystoupily skupiny Ezyway, Kofe-in, Ancient Desire, The Again, Francis´Drake. Na fotogalerii z festivalu se můžete podívat ZDE.   

Jako první vystoupila uničovská kapela Francis´Drake, která je známá především v olomouckém okrese, ale i známý hudební kritik, který byl přítomen na letošním festivalu uznal, že za pár let již mohou vystupovat v hlavním produkčním čase.

Další vystupující kapela byla olomoucká The Again, za kterou do Šternberka přijeli i jejich skalní fanoušci a fanynky z Olomouce.

Druhou dámou, která vystoupila na letošním Šternberském kopci, byla zpěvačka Romana, která zpívá v goticky laděné skupině Ancient Desire.

Třemi auty přijelo opavsko – pražské uskupení Kofe-in, které bylo pro mnohé přítomné návštěvníky velkým překvapením. Zpívali a hráli úžasně, což také publikum řádně odměnilo.

Skupinu Fleret neni třeba představovat. Své divácké publikum si našla i na Šternberském kopci a poslední písničku Zafúkané zpíval skoro celý areál.

Bohužel téměř každý festival se neobejde bez technických potíží. V letošním roce tento Černý Petr padl na Petra Bendeho a jeho band. Elektrický výpadek na pódiu způsobil, že Petr Bende musel na podiu improvizovat a zpívat tzv. „nasucho". Za to mu byla odměnou pozitivní zpětná vazba od diváků, jak na samotném festivalu, tak i na facebookovém profilu festivalu.

Kapela Ezyway, ale především frontmen kapely Ezdráš Hýbl, byl nadšený z počtu diváků, které uviděl při svém příjezdu. Pozn. Okolo 19:00 hodiny bylo v areálu více než 1.500 návštěvníků.

Hvězdný trojlístek, který uzavíral festival, začal produkcí kapely Support Lesbiens, která už druhým rokem hraje v nové sestavě s hlavním zpěvákem Urbánkem. Starším a známějším hitům úspěšně sekundovaly hity novější.

Letošní festival Šternberský kopec byl však ve znamení Divokého Billa. Moc často se nestává, že by kapela začala o 10 minut dříve hrát a to jen proto, že mají díky své šestnáctileté historii tolik písniček, které chtějí svým fanouškům zahrát. Členové kapely Divokej Bill rozjeli na pódiu nečekanou a nezapomenutelnou show. Díky tomu, že skupina Vypsaná fixa měla menší zpoždění, tak se kapela Divokej Bill rozhodla, že bude hrát tak dlouho, než Vypsaná fixa přijede. Diváci prostě nechtěli své oblíbence pustit z pódia.

Poslední kapelou letošního ročníku byla kapela Vypsaná fixa v čele se zpěvákem skupiny Mártim. Kvůli pozdnímu příjezdu kapela hrála asi o 10 minut více, než bylo původně naplánováno. Při rozloučení skupiny, z ničeho nic začal zpěvák Vypsané fixy zpívat bez nástrojů do davu fanoušků, kteří mu s nadšením sekundovali.

Přišly dva a půl tisíce diváků a kromě dvacetiminutové průtrže se nikdo na počasí hněvat nemohl. Všichni se už těšíme na ročník příští, který bude s největší pravděpodobností 1. srpna 2015.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem spolupracovníkům, partnerům, ale především divákům festivalu, bez kterých by se letošní ročník nemohl uskutečnit.

Za ARKS Plus, s. r. o.: Kateřina Dulínková

 Divokej Bill 460 copy

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2017:
13 599

Kalendář akcí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže