Uzavření trati Ecce Homo pro sportovní aktivity v roce 2017

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šternberští atleti v létě nezahálejí

Některé sporty v době prázdnin odpočívají a mají soutěžní přestávku. Atleti jsou v tomto období v plném kole a účastní se řady významných mítinků a mistrovských soutěží. Jedním z letošních vrcholů před blížícím se Mistrovství Evropy v atletice bylo Mistrovství ČR v Ostravě Vítkovicích. Martin Sadil právě tam získal pro šternberský klub na konci července bronzovou medaili na republikovém šampionátu mužů a žen. Tento výsledek je historicky největším úspěchem šternberského atleta v našem klubu. Martina doplnila ve finále tohoto mistrovství v běhu na 3000 metrů překážek Hanka Lollková krásným osmým místem.

Měli jsme ještě jedno želízko v ohni a to Petru Vašinovou v běhu na 5000 metrů, ta ale musela závod z druhého místa vzdát ze zdravotních důvodů. Petra tak mohla navázat na dvě červnová vítězství při Akademickém Mistrovství ČR v Liberci v běhu na 3000 metrů a štafetě na 4x400 metrů a dalšímu zisku stříbrné medaile na 1500 metrů.

Na základě výkonnosti byl v červenci Martin Sadil nominován na mezistátní utkání mužů a žen do 23 let pro běh na 800 metrů s Maďarskem, Polskem a Slovinskem, kde dosáhl velmi kvalitního výkonu 1:50,75 a doběhl na výborném pátém místě jako nejmladší účastník, čímž přispěl družstvu ČR k druhému místu.

V srpnovém termínu intenzivní horské přípravy na blížící se podzimní část sezony jsme si odskočili na další Mistrovství ČR a to tentokrát na běh do vrchu. Tento závod byl nejen mistrovský ale současně nominační k účasti na Mistrovství světa v běhu do vrchu. Běželo se na těžké trati z Lipové - lázní u Jeseníku na Šerák, o délce 9,5 km s převýšení 960 metrů. Z našeho klubu byla nejlepší Petra Vašinová v hlavní kategorii žen na výborném osmém místě. V juniorkách Sára Janulíková doběhla na 12. místě, Veronika Janošíková na 15. místě a v juniorech Filip Furiš na 12. místě.

Z významných závodů nás ještě čeká v září Mistrovství ČR žactva na dráze v Plzni, Evropský pohár juniorů ve španělském Castellonu, Mistrovství ČR v silničním běhu na 10km Běchovice Praha a finálové závody Mistrovství ČR družstev v Praze a Opavě.

Zdroj: Atletický klub Šternberk