• Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2018 beze změn

 • Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

  Termíny svozů komunálního odpadu a bioodpadu pro 2018

 • Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

  Poplatky za psa a svoz odpadu se nemění. Stejně jako vodné.

 • Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

  Radnice nabízí zdarma občanům koše na bioodpad

 • Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

  Kalendář akcí ve Šternberku pro rok 2018

 • Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

  Jaké jsou plány a investice ve Šternberku pro rok 2018?

 • Plánované uzavírky závodní trati Ecce Homo v roce 2018

  Plánované uzavírky závodní trati Ecce Homo v roce 2018

 • Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

  Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Plánujeme ve městě postavit úplně nový atletický stadion

Zastupitelé města na zasedání v pondělí 7. srpna schválili záměr podat žádost o dotaci Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT) v rámci programu 133 530 Podpora materiálně technické základny sportu na projekt s názvem „Atletický stadion Šternberk, 1. etapa – atletický stadion a terénní úpravy“.

Atletický stadion ve Šternberku by byl využíván Atletickým klubem Šternberk, jehož členové  teď dojíždí na tréninky do Olomouce, ale i tam již je kapacita atletického zařízení nedostatečná, dále bude využíván dětmi a studenty základních škol a gymnázia v rámci hodin tělesné výchovy, o využití stadionu má zájem i Dům dětí a mládeže ve Šternberku, Sportovní klub SKI-OB Šternberk, Vincentinum a další sportovci.

Podle projektové dokumentace, zpracovávané firmou Pavlacký s. r. o., Luhačovice, bude stavba atletického stadionu rozdělena na 3. etapy:

 1. Atletický stadion a terénní úpravy
 2. Areálové komunikace a infrastruktura atletického stadionu
 3. Tribuna a zázemí pro uživatele atletického stadionu

Cílem projektu je výstavba atletického stadionu a související terénní úpravy. Celé staveniště je ve svahu, což vyvolá poměrně velký objem zemních prací a vyžádá si výstavbu opěrné zdi – ta bude v další etapě využita jako jedna z nosných zdí zázemí stadionu (tato terénní konfigurace navíc při výstavbě zázemí pomůže zřídit i takové aktivity, jako např. tréninkový tunel, což ještě významně přispěje k míře využití zařízení a zlepšení tréninkových možností).

Předpokládané náklady 1. etapy jsou 37,5 mil. korun, město může získat dotaci až 20 milionů. V případě úspěchu žádosti proběhne stavba od dubna do listopadu 2018.

V rámci uvažované stavby, která je předmětem žádosti o dotace, bude vybudován ovál o šesti drahách se sprinterskou rovinkou navrženou jako 100 metrová šestidráha s prostorovou rezervou na doplnění delších dvou drah na osmidráhu. Typ oválu je z hlediska poloměrů čistý kruh předepisovaný IAAF. Dále dojde k vytvoření multifunkčních sektorů pro technické disciplíny v prostoru vnitřních ploch zatáček oválu. Ohraničení oválu bude na vnitřním obvodu tvořit konstrukce speciálního liniového odvodňovacího štěrbinového žlabu a na vnějším obvodu betonový obrubník. Povrchově bude ovál odvodněn pomocí příčného spádu do odvodňovacího žlabu. Do vytyčené plochy je navrženo vodopropustné podloží z kamenných drtí, které bude ukončené dvouvrstvým otevřeným asfaltovým kobercem. Na připravený podklad bude na ploše oválu i ostatních ploch sektorů strojně položen pružný umělý polyuretanový vodopropustný povrch. Na travnaté ploše vnitřního hřiště bude vybudován nový závlahový systém s automatickým ovládáním. Travnatá plocha bude sloužit jako dopadová plocha pro vrhačské disciplíny, její rozměry umožní případně umístění hřiště (fotbal, ragby, aj.).

Parametry sportovišť budou splňovat požadavky předepsané národními a mezinárodními federacemi tak, aby byla sportoviště bezpečná pro sportovce i ostatní veřejnost. Tímto dojde k možnosti pořádat na atletickém stadionu soutěže regionálního i nadregionálního charakteru od atletických disciplín, přes turnaje v kopané a minikopané, soutěže orientačních běžců i handicapovaných sportovců.

Cílem programu ministerstva je hlavně podpora sportování organizovaných sportovců ve všech věkových kategoriích s důrazem na sport dětí a mládeže, dále umožnění rovného přístupu ke sportovištím co nejširšímu počtu zájemců o sportování a rozvíjení sportovně technických parametrů sportovišť, aby splňovaly požadavky sportovní federace a aby byly bezpečné pro sportovce i pro ostatní veřejnost.

1 atleti stadion 460

1 atleti stadion 2 atleti stadion 3 atleti stadion

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2018:
13 600

Kalendář akcí

červen 2018
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže