Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Dětské oddělení městské knihovny dostane nový kabát!

Stěhováním knih, nábytku a dalšího mobiliáře začala v úterý 23. ledna plánovaná rekonstrukce dětského oddělení městské knihovny ve Šternberku. Stavební úpravy dětské knihovny budou zahájeny 1. února a potrvají do 15. března. Poté bude dodán do interiéru nábytek a nové židle, sedací kostky a další mobiliář. Zrekonstruovaná dětská knihovna bude mladým čtenářům opět zpřístupněna v dubnu. Aktuálně je v evidenci knihovny 350 čtenářů do 15 let. 

Po rekonstrukci bude dětská knihovna vyhovovat současným technickým požadavkům a svým architektonickým výrazem lépe zapadne do výrazu zrekonstruovaného objektu Kulturního domu a bude korespondovat s knihovnou pro dospělé.

V prostorách knihovny bude opravena elektroinstalace, knihovna dostane novou podlahu a výmalbu. Na stavební práce naváže montáž nového nábytku – regály a police na knihy, časopisy, nový sedací nábytek. Napravo od vstupu do dětské knihovny bude prostor určen pro nejmenší čtenáře se sezením pro skupinové akce: podél boční stěny bude umístěno stupňovité podium k sezení dětí, ve stupních podia budou boxy pro uskladnění sedacích kostek.

Rekonstrukce je hrazena z prostředků města. Stavební úpravy provede za 471 tisíc korun Stavební společnost Navrátil s. r. o. z Prostějova, nábytek za 561 tisíc korun dodá společnost AMBRA Group s. r. o.  z Frýdku-Místku.

Provoz dětské knihovny po dobu prací bude omezen a částečně přesunut v náhradním režimu do oddělení pro dospělé. 

Ke stěhování dětské knihovny přiložili ruku k dílu také zaměstnanci skupiny veřejně prospěšných prací, kteří si poradili i s přemístěním těžkého klavírního křídla do komorního sálu.  

knihovna 460 2

knihovna 1 knihovna2 stehovani 6 stehovani 1 stehovani 2 stehovani 3 klavir klavir4

knihovna

Aktuální informace hledejte na http://www.mkzsternberk.cz/index.php/knihovna.html

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže