Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Nový mistrovský nástroj zdobí koncertní sál ZUŠ Šternberk

V koncertním sále Základní umělecké školy Šternberk se uskutečnil slavnostní křest nového klavíru – koncertního křídla značky Yamaha. Tato nevšední událost byla spojena s recitálem předního mladého českého klavíristy Lukáše Klánského, který si na nový klavír zahrál také čtyřručně s vybranými žáky školy.  Symbolický křest hudebního nástroje proběhl na úvod koncertu ve středu 17. ledna 2018 za přítomnosti starosty města Šternberka Stanislava Orsága, klavíristy Lukáše Klánského a vedení ZUŠ Šternberk.

Myšlenka na pořízení nového klavíru se objevila již v roce 2015, a to zejména proto, že stávající klavír zn. Petrof po zvukové i mechanické stránce již nevyhovoval současným interpretačním nárokům. Na základě avizované finanční podpory města byl v roce 2017 vypracován investiční záměr a proběhlo výběrové řízení, jehož výsledkem bylo rozhodnutí o nákupu klavírního křídla Yamaha CX5. Na výběru nástroje se aktivně podíleli pedagogové klavírního oddělení ZUŠ Šternberk, kteří nejprve v Hradci Králové a Praze testovali klavíry zn. Bechstein, Petrof a Yamaha, finální rozhodnutí pak padlo přímo v evropském sídle firmy Yamaha v německém Hamburgu, kde bylo vybráno jedno ze tří koncertních křídel zn. CX5.

Město Šternberk podpořilo nákup koncertního křídla částkou 800.000 korun, klavír stál celkem 817.000 korun.  

Přejeme všem žákům klavírního oddělení i jeho pedagogům hodně úspěchů a zážitků při hře na tento mistrovský nástroj. Veřejnost si může poslechnout klavír na některém z koncertů pořádaných školou.

460 Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk Lukáš Klánský Antonín Máčala

1 Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk 2 Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk Lukáš Klánský 3 Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk Lukáš Klánský Antonín Máčala 4Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk Lukáš Klánský Antonín Máčala po koncertě 5 Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk Lukáš Klánský Karla Ďubková Antonín Máčala Karla Ďubková po koncertě 6Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk Lukáš Klánský Sofie Nesrstová 7 Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk Lukáš Klánský Zbyněk Siegel  11Křest klavíru Yamaha v ZUŠ Šternberk zleva Stanislav Orság Petr Ciba Lukáš Klánský Jaroslava Čapková Marek Fischer

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže