Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

39. ročník závodů Ecce Homo je připraven ke svému startu!

Tradičně první červnový víkend už po 114. vyjedou na trať Ecce Homo odvážní závodníci, aby ohromili diváky a ukázali to nejlepší ze svého umění. Zároveň se jedná o 39. ročník mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Šternberk přivítá své jezdce ve dnech 31. května až 2. června, nebude chybět ani tradiční doprovodný program Město v pohybu. Mezi největší aspiranty na vítězství v závodu určitě patří Italové Simone Faggioli a držitel traťového rekordu Christian Merli, z českých závodníků se s tratí popasují Miloš Beneš, Václav Janík, Šternberan Petr Trnka nebo Marek Rybníček se zbrusu novým McLarenem.

Všechny diváky a fanoušky jistě zajímá dvojice nejrychlejších Italů, kterými jsou Simone Faggioli a Christian Merli. Vedení závodu tyto jezdce oslovilo a oba účast na šternberském podniku potvrdili. Překoná loňský mistr Evropy a vítěz Ecce Homo Christian Merli traťový rekord, a tím i sám sebe? Právě minulý rok tu přepsal historii a ustanovil nový rekord časem 2:41,37.

Z českých nejrychlejších jezdců budeme netrpělivě očekávat příjezd Miloše Beneše s jeho Osellou a samozřejmě sázíme i na domácí tým Janík Motorsport. Václav Janík vloni zajel svůj životní závod, takže se těšíme na jeho výkony i letos, ale nejen na ně. Ze stejného týmu přivítáme také nováčka Petra Lisu a již zkušeného Jiřího Svobodu s Lolou B02/50.

Závod snů zajel vloni nejen Václav Janík, ale i šternberský Petr Trnka, který překonal svůj dosavadní osobní rekord a také rekord ve dvoulitrech z roku 1994. Budeme se tedy těšit na start Petra Trnky s jeho Ligierem JS 53 EVO 2.

I skupina tzv. „siluet“ má své želízko v ohni. Reprezentant AČR, náměšťský jezdec Marek Rybníček pro tuto sezonu představuje nový McLaren F1 EVO 2019, který s přibývajícími najetými kilometry stále sbírá potřebná data. Přijďte se podívat na novou zbraň úspěšného Rybníčka, je to krásný speciál.

Ze slovenského sousedství k nám přijede s dalším pěkným speciálem Ján Miloň s McLarenem 650S. Ten v loňském roce ve Šternberku ukořistil druhé místo ve skupině GT. Velmi početnou se stala Česká trofej, která se v posledních letech rozrostla o značné množství jezdců, ať už začínajících, nebo těch s letitými zkušenostmi. Ze šternberských pilotů uvidíme hned několik závodníků. Mezi stálice patří Lukáš Tomeček, který pojede s vozem VW Golf I Oettinger. Tomeček Motorsport během zimní pauzy nezahálel a postavil kompletně nový motor do Oettingeru, proto jsme zvědaví, jestli se Lukášovi podaří stejný úspěch jako v loňském roce.

Komu dalšímu z domácích jezdců můžeme přijít fandit? Třeba otci a synovi Kopečkovým. Jiří Kopeček, kterého jsme vloni viděli s Opelem Astrou, nám předvede vůz Formule Opel Lotus, a jeho otec Pavel Kopeček, který závodil v 80. letech a byl velmi úspěšným jezdcem, se ukáže v monopostu Metalex Easter 1-03.

Merli rekord 460

 OK plakat 2019 002

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže