Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Mimořádný úspěch žáků ZUŠ Šternberk. Blahopřejeme!

V květnu se uskutečnila hned dvě ústřední kola soutěže žáků základních uměleckých škol, do kterých se po vítězství v okresních a krajských kolech kvalifikovali také zástupci šternberské ZUŠ. Soutěž, kterou dle jednotlivých uměleckých oborů vyhlašuje každoročně Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, byla letos vypsána mj. v kategoriích hra na dechové nástroje a sólová i souborová hra bicích nástrojů. 

V ZUŠ J. Hanuše v Praze ve dnech 3. – 6. května nejprve proběhlo celostátní finále sólistů ve hře na dechové nástroje. ZUŠ Šternberk v ní měla dva zástupce, a to trumpetisty ze třídy pedagoga Bc. Pavla Šárníka: Romana Odstrčila, který získal hodnotnou 2. cenu, ve vyšší kategorii pak Alexandra Laurina, který si odvezl dokonce nádhernou 1. cenu! S oběma sólisty na pódiu výborně spolupracoval klavírista a pedagog naší školy Marek Fischer, dipl. um.

Ústřední kolo soutěže bicích nástrojů se uskutečnilo v ZUŠ Holice v termínu 18. – 19. května a šternberskou ZUŠ zde zastupovali žáci ze třídy pedagoga Vlastimila Oulehly. Josef Pryč získal ocenění v sólové hře a soubor bicích nástrojů Groovy Mallets (ve složení Natalia Trajlinková, Jan Pryč, Josef Pryč, František Marghold, Matěj Doležel, Martin Robert Horry, Kryštof Demel a Martin Korený) vybojoval krásné 2. místo.

Úspěšným žákům i pedagogům naší ZUŠ blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy, města Šternberka i Olomouckého kraje.

Zdroj:
Petr Ciba
ředitel ZUŠ Šternberk

Roman Odstrčil 460

zleva Bc. P. Šárník R. Odstrčil A. Laurin a M. Fischer dipl. um fotka zleva A. Laurin R. Odstrčil M. Fischer dipl. um. a Bc. P. Šárník Roman Odstrčil R. Odstrčil a A. Laurin Josef Pryč Groovy Mallets 2 Groovy Mallets 1 

 

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže