Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Setkání našich partnerských měst ve slovenské Dobšiné

Šternberští sportovci, zpěváci, fotografové i výtvarníci reprezentovali naše město na tradičním setkání partnerských měst Šternberk-Dobšiná-Kóbiór-Sajószentpéter ve slovenské Dobšiné. Součástí setkání byly sportovní hry mládeže, fotbalový turnaj old boys, pěvecká soutěž a fotografický a výtvarný plenér.  

V pátek 1. června v časných ranních hodinách se vydala výprava složená z našich mladých sportovních nadějí, fotbalistů i umělců směr Dobšiná. Výběr žáků šternberských škol soutěžil v horolezectví, šachu, stolním tenise, atletice, fotbalu a basketbalu. Stolní tenisté svůj turnaj vyhráli, atleti posbírali mnoho cenných kovů v individuálních disciplínách, ale družstvo skončilo celkově na druhém místě. Druhé místo vybojovali také šachisté a fotbalisté. Horolezci si vyšplhali také pro dvě individuální medaile, ale družstvo o bod skončilo na třetím místě, stejně jako družstvo basketbalistek. V součtu celkových výsledků skončili šternberští sportovci na krásném druhém místě. Porazil je letos výborně připravený tým z polského města Kobióru. Věříme, že si putovní pohár odvezli pouze na rok a příští rok v Maďarsku jej pro Šternberk vybojují naši sportovci zpět.

V letošním roce se v rámci her poprvé uskutečnila soutěž ve zpěvu, kde nás reprezentovala dvě děvčata – Leona Vachutková a Markéta Látalová. Obě vystoupení se jim moc povedla a v silné konkurenci starších dívek se naše děvčata neztratila. Leonka si dokonce vyzpívala druhé místo.

Děkujeme všem mladým sportovcům, týmu fotbalistů i výtvarníkům a fotografům za vzornou reprezentaci města i naší republiky.

sportovni hry 460

deti 002 DSC 0050 old boys  AAN6213 002 kostel1 002

Fotogalerie ze sportovních her:

http://aksternberk.rajce.idnes.cz/Partnerske_setkani_Dobsina_2018/

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže