Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Úspěchy žáků ZŠ Dr. Hrubého ve sportovních soutěžích

Základní škola Dr. Hrubého ve Šternberku se každoročně zapojuje nejen do vědomostních, ale také do sportovních soutěží. Konkurence je obrovská, obzvláště když se pouštíme do soupeření se sportovními školami, které mají výběr sportovních talentů. Proto jsme velmi hrdí na to, že i když nejsme sportovní školou, nemáme sportovní třídy, jsme schopni se v konkurenci prosadit.

Úspěch slavili fotbalisté i atleti. Fotbalisté prvního stupně 4. a 5. tříd získali v oblastním kole turnaje McDonald´s cupu výborné umístění, žáci 2. a 3. tříd oblastní kolo vyhráli a postoupili do kola okrskového. V tom po těžkých bojích uhájili krásné třetí místo.

Na poli atletickém jsme soutěžili na prvním stupni v soutěži Štafetový pohár. Družstvo našich nejmenších obsadilo v okresním kole krásné druhé místo a postoupilo do krajského finále. V krajském kole svůj skvělý výsledek zopakovali. Postup na republikové finále nám unikl jen o vlásek.

Druhý stupeň se zúčastňuje atletické soutěže školních družstev – Pohár rozhlasu. Odvážně jsme nastoupili ve všech kategoriích a opět jsme sklidili medailová umístění. Mladší žáci obsadili 3. místo, mladší žákyně 4. místo, starší žákyně 5. místo a starší žáci jako každoročně bojovali o stupínky nejvyšší. To se bohužel nepodařilo, obsadili tak tedy druhé místo. V krajském finále byla konkurence už velmi nabitá, i tak uhájili chlapci medailové stupínky a odvezli si bronzové medaile.

Všem žákům děkujeme za vzornou sportovní reprezentaci školy.

hřiště Dr Hrubého 460

Zdroj:

Mgr. Michaela Mondeková
školní metodik prevence
ZŠ Dr. Hrubého 2, Šternberk

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže