Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Probíhá soutěž o nejhezčí okno, balkon a předzahrádku

Zapojte se do soutěže o nejhezčí květinovou výzdobu ve Šternberku, soutěž pro milovníky květin a nadšené zahrádkáře má v našem městě dlouholetou tradici. Hlásit se mohou nejenom občané Šternberka a místních částí, ale také všichni, kteří mají na území města provozovny, obchody, místa pro podnikatelskou činnost, nebo firemní areály. Jedinou podmínkou je, že květinová výsadba musí být viditelná z veřejného prostranství.

Máte-li ve svém okolí nadšeného, ale zbytečně skromného pěstitele či pěstitelku, dejte nám tip, přihlášku podáme za vás. Pěstování květin a úprava okolí vyžaduje velkou práci a značnou trpělivost a výsledek obojího je pak i pro město tou nejlepší vizitkou.    

Nejkrásnější výsadby již dvacátého třetího! ročníku soutěže budou veřejně oceněny na podzimním venkovském trhu a se souhlasem výherce i zveřejněny na stránkách města. Letos se může psát právě o Vás! Výherci získají věcnou cenu a diplom.  

Ani radnice nezůstává v květinové výzdobě pozadu, každoročně podle schváleného konceptu rozšiřuje květinovou výzdobu veřejných prostranství. Postupně tak rozkvetlo Hlavní i Horní náměstí, ulice Radniční, Bezručova, kruhový objezd na Rýmařovské, okna radnice i stavebního úřadu. Letošní novinkou je letničkový záhon na Opavské ulici a přibývají  i výsadby na mostech. Výsadbu realizuje firma Marius Pedersen pod vedením paní Jiřiny Špundové.  

Přihlášky a tipy můžete podávat mailem, telefonicky nebo osobně Ing. Zdeňce Jurečkové z odboru životního prostředí, mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 585 086 566, Opavská 1, 2. patro, dveře č. 315.

Ilustrační foto květiny

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže