Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Město získalo plnou dotaci na regeneraci sídliště Nádražní

Město Šternberk získalo dotaci na regeneraci síliště v Nádražní ulici. Seznam schválených žádostí byl vyvěšen na webu Státního fondu rozvoje bydlení. Dotace na projekt s názvem „Regenerace sídliště Nádražní – I. etapa“ bude poskytnuta městu v plné požadované výši 6 milionů korun.  Celkové náklady projektu jsou 12.958.386,43 korun.

Zpracovatelem této úspěšné žádosti je MAS Šternbersko o. p. s. 

Jedním z velkých problémů, se kterým se již dlouho město Šternberk potýká a jež je předmětem přetrvávajících připomínek obyvatel města, je úprava veřejných prostorů stávajících panelových sídlišť, ve kterých dožívá technická i dopravní infrastruktura, lidé poukazují na nedostatečné parkovací kapacity, revitalizaci vyžaduje i veřejná zeleň a s měnící se věkovou strukturou obyvatel se objevují další požadavky. Pro obyvatele sídliště bude jistě potěšující zpráva o vybudování více než stovky nových parkovacích míst v této lokalitě. 

Zastupitelstvo města Šternberka na svém zasedání 25. července letošního roku schválilo projekt s názvem „Regenerace panelového sídliště Nádražní - I. etapa“ a podání žádosti o dotaci do výzvy Státního fondu rozvoje bydlení v rámci programu Regenerace veřejných prostranství na sídlištích. Jedná se o první výzvu v rámci tohoto programu, kterou Státní fond rozvoje bydlení vyhlásil. Dotace mohla být poskytnuta až do výše 50 % uznatelných nákladů, nejvýše však 6 milionů korun na projekt.  

Šternberská  žádost byla úspěšná, realizace projektu by tak mohla začít v roce 2019.

Státní fond rozvoje bydlení počítá s tím, že budou následovat i další výzvy (pravděpodobně na jaře příštího roku). 

nadrazni 460 copy

617233 top foto1 otekm

1 nadrazni copy 2 nadrazni copy schema

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže