Hřiště u základních škol jsou otevřena i pro veřejnost

Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Medailový podzim sportovního klubu SKI-OB Šternberk

Sportovní klub SKI-OB Šternberk má za sebou úspěšné vystoupení členů sportovního klubu SKI-OB Šternberk na závodech v orientačním běhu v závodech jednotlivců a štafet. O tom, jak si závodníci vedli, napsala Kristýna Skyvová.

MČR na klasické trati – Kladky, 15. - 16. září
V polovině září se konalo v Kladkách u Konice mistrovství ČR na klasické trati. Pořadatelé SK Prostějov a KOB Konice připravili závody ve fyzicky náročném terénu s pěkným zázemím v lyžařském areálu. V kategorii H60 vybojoval 2. místo Tomáš Václavek, v TOP 10 skončili také Vít Horčička (6., H20), Marek Petřivalský (7., H45), Luboš Hepnar (8., H55) a Jiří Václavek (8., H60).

MČR sprintových štafet – Zlín, 28. září
Závod smíšeních štafet dvou žen a dvou mužů se konal na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně. Z pohledu orientační náročnosti vybrali členové SKOB Zlín velmi zajímavý prostor s výrazným převýšením, navíc mnoho domů je vystavěno ve tvaru písmena L, nad bloky se nacházejí parkoviště, zeleň a dětská hřiště. Právo startu v kategorii dorostu má v tomto závodě pouze 40 týmů na základě předchozích výsledků. Členové obou šternberských týmů se nemusí za svůj výsledek stydět, i když se nepodařilo dosáhnout na TOP 10 - 13. místo obsadila štafeta Ema Marková, Mikuláš Jirka, František Světnický a Vendula Skoupá, 24. místo obsadila štafeta Sára Lukašáková, Šimon Lukašák, Matyáš Doležal, Michaela Černochová.
Napínavý závod probíhal také ve veteránských kategoriích. Medailové předpoklady splnila štafeta ve složení Kristýna Skyvová, Marek Petřivalský, Petr Skyva, Anna Gornická-Antonowicz, která vybojovala titul v kategorii DH180.

MČR družstev – Bavorov, 14. října
Na start závodu se postavilo 302 smíšených družstev, což znamená přes 1800 závodníků. Pořadatelé z Ekonomu Praha a TJ Sokol Pražák organizačně zvládli závody na jedničku a připravili velmi vydařené závody v okolí zříceniny hradu Helfenburk. Bronzovou medaili vybojovali v kategorii DH275 Tomáš Václavek, Kamila Neumannová, Antonín Sklenář, Kristýna Skyvová a Marek Janků, v kategorii MIX Radek Svoboda, Ondřej Doležel, David Neumann, Jan Skoupý a Vít Horčička.

MČR v horském OB – Herlíkovice, 3. - 4. listopadu
První listopadový víkend patří tradičně závodu dvojic v terénu na velmi dlouhé vzdálenosti s pevným pořadím kontrol. Pořadatelé z HROB Krkonoše připravili tratě v nadmořské výšce 500 až 1200 m n. m., kde bylo několik členitých horských hřebenů a středně hustá síť komunikací. Po oba dny se běželo na mapě Speciálka pro HROB (měřítko 1:30 000), na startu bylo 300 týmů. Šternberským závodníkům se dařilo – v kategorii HH40 obsadili 8. místo Tomáš Václavek a Jaroslav Pudel, v kategorii DH40 4. místo Marcela Maťátková a Martin Smolka a v kategorii příchozích vybojovali 3. místo Jiří Silnoušek a Tomáš Tomášek.

180928 start DH18 460

180916 Tomas Vaclavek 180928 start DH18 180928 vyhlaseni DH180 181014 DH275 181104 3 misto