Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Obyvatelé azylového domu jsou v náhradním ubytování

Po tragické události v Dalově zajistilo město pro evakuované klienty ubytování v azylových domech v Olomouci, Přerově a Kroměříži, kde jim bylo nabídnuto vybavení a zařízení v obdobném rozsahu jako v Dalově.

Ve spolupráci se zaměstnanci sociálně právní ochrany, šternberskou charitou, úřadem práce a dalšími zaměstnanci města se podařilo zajistit základní vybavení a oděvy všem evakuovaným osobám a všichni jsou již přemístěni do náhradních ubytování.

Vzhledem k tomu, že jsou nyní klienti umístěni ze Šternberka do jiných zařízení, mají s sebou potřebné věci a další jim budou poskytnuty v místě nového ubytování, není nutné organizovat sbírku ošacení, hygienických potřeb, hraček apod.

Všem lidem, kteří nabízeli pomoc materiální i finanční vedení města velmi děkuje za projevený zájem. Oděvy, obuv, hračky a kancelářské potřeby je možné doručit do charitního šatníku ve Šternberku, kde bude použito pro další potřebné osoby.  

Kontakt zde: Charita Šternberk

 

Ve čtvrtek 21. února došlo v odpoledních hodinách k požáru s tragickými následky v Azylovém domě v Dalově. Při požáru zahynula jedna osoba, jedna osoba byla zraněna. Objekt byl požárem částečně zničen. 

Město Šternberk zajistilo ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému evakuaci obyvatel domu, ve spolupráci s charitou a sociálními pracovníky aktuálně řeší materiální zajištění evakuovaných osob. Příčina tragédie je nyní v šetření.

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže