Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Gympl tiskne 3D... a nejen to

Nedávno byly na gymnáziu nově zrekonstruované učebny a laboratoře chemie i biologie. Aby nezůstalo jen u oken a nábytku, pomohla s nákupem moderních pomůcek Obecně prospěšná společnost při gymnáziu Šternberk. Díky prostředkům o. p. s. se nakoupily pomůcky nejen do biologie a chemie, ale doplnily se i sbírky fyziky. O.p.s. schválila také uvolnění prostředků na nákup špičkové stavebnice 3D tiskárny ORIGINAL PRUSA I3 MK3S. Tuto tiskárnu jsme již postavili a začínáme pronikat do tajů 3D tisku. Tiskárna nám pomůže seznámit studenty s nejnovějšími technologiemi a zlepší tolik poptávanou polytechnickou výchovu.

Krajské kolo Soutěže v ruském jazyce.

V úterý 5. března 2019 se na Obchodní akademii v Mohelnici konalo krajské kolo Soutěže v ruském jazyce. V kategorii víceletých gymnázií obsadila krásné 2. místo Karolína Neumannová z tercie. V kategorii středních škol se ve velké konkurenci umístila na 3. místě Anna Bartoňková ze 3.A.

Krajské finále ve florbalu SŠ – 3. místo

5. března 2019 se uskutečnilo krajské finále ve florbalu středních škol v Jeseníku. Družstvo gymnázia si v turnaji počínalo velmi dobře, odehrálo vyrovnané zápasy s krajskými vítězi z Přerova, Prostějova, Jeseníku a Šumperka. Až do posledního zápasu udrželi chlapci postupové ambice do republikové kvalifikace, ale v posledním zápase podlehli pozdějšímu vítězi krajského finále, družstvu ze Šumperka. Celý tým podal velmi kvalitní výkon a jen malý krůček scházel do postupu na kvalifikaci do republikového finále.

Krajské kolo olympiády německého jazyka

V pondělí 4. března 2019 se studentky školy zúčastnily krajského kola olympiády německého jazyka v kategorii III. B (žák pobýval během základního vzdělávání v dané jazykové oblasti déle než šest měsíců nepřetržitě). Součástí olympiády bylo doplňování gramatických jevů, poslech s porozuměním a rozhovor na téma s rodilým mluvčím. A výsledek? Kristina Pimerová (VII.A) s přehledem získala 1. místo a postupuje tak do celonárodního kola v Praze. Na vynikajícím druhém (a náhradním) místě skončila Ana Marcheva (4. A).

Zdroj: Gymnázium Šternberk 

gympl 460 copy copy

 

gympl 1 gympl 2 copy

 

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže