Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Lidé hlasovali o kamerách, ve kterých lokalitách si je přejí?

Město Šternberk v souvislosti s přípravou nové koncepce městského kamerového systému uskutečnilo mezi veřejností anketu na téma, do kterých lokalit umístit městský kamerový systém. Anketa byla zveřejněna od 3. do 30. dubna 2019 na webu města, do hlasování se zapojilo celkem 233 respondentů.

Jako nejpotřebnější se dle názoru veřejnosti jeví umístění kamer v ulici Olomoucké (park, kostelík, hřiště), okolo vlakového nádraží, v ulici Jiráskově a lokalitách, kde jsou v provozu diskotéky a restaurace. Dále respondenti navrhovali umístit kamery i v okolí sportovní haly Ecce Homo, na Zelené budce, u některých prodejen potravin, garáží, stanovišť s kontejnery nebo parkovištích. V anketě se objevily i názory, že kamery by neměly být ve městě vůbec. Přehled s hlasováním najdete v příloze.   

Šternberk má v plánu modernizaci a rozšíření počtu kamerových bodů do vybraných lokalit, a to v zájmu zajištění bezpečnosti občanů. Výsledky ankety jsou aktuálně předmětem jednání komise prevence kriminality a dalších orgánů města.   

Děkujeme všem občanům za zapojení se do hlasování a projevené názory.

 kamery

Ilustrační foto, zdroj: internet.

pdfAnketa kamery - vyhodnocení

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2019:
13 603


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže