Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Na městském hřbitově stavíme nové kolumbárium

V pondělí 20. května byly zahájeny stavební práce na novém kolumbáriu, které se bude nacházet v areálu městského hřbitova ve Šternberku v sousedství stávající smuteční síně. Důvodem realizace nového kolumbária je skutečnost, že stávající kapacity v prostorách smuteční síně jsou již téměř vyčerpány a roste poptávka pozůstalých po prostorách pro ukládání uren.

Kolumbárium bude stát podél stávající cesty pro pěší  z boční strany smuteční síně. Stávající prostor je dnes zatravněn a nezastavěn. Stavba kolumbária je navržena v minimalistickém duchu. Skládá se ze sedmi od sebe oddělených jednoduchých výklenkových staveb. Ve výklencích budou umístěny schránky pro uložení uren. Střecha kolumbária bude plochá a ze tří stran ohraničena atikou s oplechováním, omítka bude bílá. Podlaha výklenků i okolní zpevněné plochy budou dlážděny žulovou kostkou. Součástí stavby bude nový pojízdný chodník s asfaltovým povrchem a okraji ze dvou řad kamenných kostek. Na protilehlé straně kolumbária budou mezi stávající stromy osazeny nové lavičky.

Stavbu realizuje na základě výsledku výběrového řízení stavební firma Karel Zelinka z Hnojic. Předpokládané ukončení stavebních úprav je plánováno do konce srpna a za tuto stavbu zaplatí město ze svého rozpočtu částku přesahující 1,5 mil. Kč.  

Město Šternberk dohodlo se zhotovitelem stavby takový režim stavebních prací, aby došlo k co nejmenšímu omezení návštěvníků hřbitova, nicméně v této souvislosti si dovolujeme požádat návštěvníky hřbitova, aby v tomto období dbali zvýšené opatrnosti při pohybu kolem smuteční síně v areálu hřbitova a tolerovali možné komplikace při pohybu kolem části smuteční síně.

hrbitov 460

kolumbarium

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže