Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Šternberk má v ulicích první knihobudku, zveme vás!

S novou iniciativou, jak podpořit čtenářství a zároveň oživit veřejný prostor naproti Kulturnímu domu v Masarykově ulici, přišla Městská kulturní zařízení Šternberk jakožto provozovatel městské knihovny.

Pouliční knihovnu, knihobudku, najdete v aleji přímo naproti Kulturnímu domu a sloužit svému účelu bude od pátku 28. června. Přijďte v tento den mezi půl devátou a půl jedenáctou na dopolední kafíčko s knihou! Máte doma knížku, kterou už jste přečetli, nechcete si ji nechat ve své knihovně, ale je Vám líto ji vyhodit? Přineste ji do knihobudky a vyměňte za jinou. Nebo ji tam prostě jen nechte, ať si ji může přečíst někdo jiný.

Co je to knihobudka? Knihobudky slouží k bezplatnému půjčování a výměně knih. KnihoBudka je neziskový projekt, který vznikl v létě 2013 za podpory programu společnosti Telefónica O2 „Think Big“. Cílem bylo proměnit sedm již k původnímu účelu nepoužívaných a vysloužilých telefonních budek na malé bezplatné veřejné knihovny, které byly umístěny do veřejného prostoru původně v Praze a okolí. Knihy se tak měly stát dostupnějšími a více se přiblížit lidem, potenciálním čtenářům. Postupně se celý projekt rozrůstal a v současné době je na území ČR v rámci tohoto projektu instalováno téměř čtyřicet pouličních knihoven.

Jak používat knihobudku?

• Použití je zdarma

• Není potřeba žádná registrace nebo evidence

• Knihu si můžete půjčit, věnovat, vzít nebo vyměnit v knihobudce za jinou

foto Antonin Gerza.jpg 1 460

foto Antonin Gerza foto Antonin Gerza.jpg 1 foto Antonin Gerza.jpg 2 Knihobudka.pdf 002

Foto: Antonín Gerža 

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže