Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Malá Natálka s velkým srdcem darovala svoje vlasy jiným

Každý příběh má svého hrdinu. Základní škola Dr. Hrubého ve Šternberku jednoho takového hrdinu má - vlastně hrdinku. Drobná dívenka Natálka Koleňáková měla ještě nedávno krásné dlouhé vlasy. Jednoho dne ráno však přišla do třídy s novým účesem.

Vlasy měla výrazně kratší, pod brýlemi se na nás jen usmívala svýma velikýma tmavýma očima. Nikoho by opravdu nenapadlo, co je příčinou této nečekané změny. Natálka si nechala své vlasy ostříhat a věnovala je na výrobu paruky pro nemocnou holčičku, která následkem vážné nemoci o své vlasy přišla.

Sama Natálka měla před časem se svými vlásky vlivem zdravotních problémů trápení. Od té doby si vlasy pečlivě pěstovala. Až dorostly do požadované délky, udělala to, co si předsevzala.  Je to úžasný a zároveň velmi emotivní čin. Zejména proto, že Natálka je malá školačka a dokáže myslet také na ostatní děti.

Je to dívenka s velkým srdcem, která dala s grácií svůj pramen vlasů neznámé holčičce, aby ta se mohla zase začít usmívat. Za to si zaslouží opravdu velkou pochvalu, poděkování a především obdiv.

foto hlavackova.jpg 460

foto hlavackova

Text a foto:
ZŠ Dr. Hrubého Šternberk

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže