Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

16. Šternberský kopec: prohlédněte si fotogalerii

16. ročník Šternberského kopce je již minulostí, festival se uskutečnil v sobotu 27. července v areálu Státního hradu Šternberk, hlavním hostem festivalu byla britská rocková legenda The Sweet.

Program odstartovala severomoravská formace Buty, která prvním návštěvníkům zahrála všechny hity ze své dlouholeté působnosti na hudební scéně. Zkušené matadory vystřídala mladá talentovaná zpěvačka a vítězka soutěže Česko Slovenská Superstar Sabina Křováková s doprovodem.

Následovala slovenská punkrocková kapela Iné Kafe, která svým klasickým obsazením a stylem umí oslovit publikum. Po několika letech přijeli do Šternberka pražští Eddie Stoilow, kteří jsou na pódium jako doma. Mají množství fanoušků a na konci jejich vystoupení to bylo vidět.

Skupina Slza, které mělo patřit pódium od půl osmé, začala své vystoupení s velkým zpožděním, které bylo způsobeno technickou závadou na zařízení kapely. Po odstranění závady, Slza své vystoupení dokončila ve velmi zkrácené verzi, ale i tak sklidila od publika vřelý potlesk. To kapela Limetall, kterou tvoří zkušení muzikanti ukázala až nečekanou energii a svými melodickými hardrockovými písněmi nadchla všechny diváky v zaplněném areálu.

Hlavní hvězda večera britská kapela The Sweet začala své vystoupení na minutu přesně v půl jedenácté. Pro pány je přesný začátek koncertu prioritou. Bylo znát, že formace, která svůj největší díl slávy získala v sedmdesátých letech minulého století hraje s chutí, a hlavně pro radost. Výborní hudebníci ctící klasický rock dokázali během chvíle získat šternberské publikum na svoji stranu, a tak se celé jejich vystoupení neslo v duchu řady vzpomínkových skladeb a skvělé muziky.

Festival po půlnoci uzavřela skupina Reflexy a ukončila tak 16. ročník festivalu, který navštívilo přes dva tisíce spokojených diváků.

Festival Šternberský kopec se konal v rámci projektu Šternberské kulturní léto pod hvězdami, finančně akci podpořilo město Šternberk a Olomoucký kraj. 

 500

Fotogalerie: https://www.sternberk.eu/fotogalerie-z-akci/5084-sternbersky-kopec-27-cervence-2019.html

 

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže