Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Zářijové střípky ze šternberského gymnázia

Jako každý rok, i letos byli žáci šternberského gymnázia 2. září vytrženi z prázdninového nicnedělání, kdy se zúčastnili slavnostního zahájení školního roku, a to ve školní sportovní hale Ecce Homo. Studenty i zaměstnance přivítala ředitelka Tamara Kaňáková krátkým povzbudivým proslovem. Poté byli představeni noví pedagogové (resp. pedagožky) a všem se na oplátku představili žáci nových prvních ročníků, kteří se posléze zúčastnili tradičních seznamovacích kurzů.

O průběhu a atmosféře „seznamováků“ nejlépe vypověděli samotní žáci: „Zahráli jsme si různé seznamovací hry, logické hry, kde nemohla chybět týmová spolupráce nás všech, vyzkoušeli jsme bungee trampolínu, lezeckou stěnu a opravdu adrenalinovým zážitkem byla vysoká lana, kam si troufli jen ti nejodvážnější. Na závěr jsme si malinko vyřizovali účty v lese při hře airsoft. Je super, že jsme mohli nový školní rok na nové škole začít takhle a ne hned ve školních lavicích. Tyto tři dny jsme si užili a už teď se moc těšíme na další společné akce třídy.“

Studenti gymnázia si nenechali ujít návštěvu legiovlaku, který ve Šternberku zastavil hned v prvním zářijovém týdnu. Legiovlak je projekt Československé obce legionářské, kdy se podařilo vybudovat kopii vlaku = ešalonu z let 1918 - 1920, se kterým se českoslovenští legionáři přesouvali přes Rusko po Transsibiřské magistrále. Pod vedením legionářů v dobových stejnokrojích si žáci prohlédli několik vagonů, které měli legionáři, prošli vagony s polní poštou, těpluškou pro ubytování, zdravotním, velitelským, krejčovským, prodejním, kovářským a samozřejmě obrněným. Ve vagonech se mohli setkat s věrnou rekonstrukcí vybavení, vše poutavým a vysoce odborným výkladem objasnili průvodci v dobových uniformách. Tak jsou snad žáci historii zase o něco blíž, jako se historie v tomto případě přiblížila jim.

Ať je letošní školní rok pro všechny úspěšný minimálně stejně jako ten předchozí!

seznamovák 1.A 2 60

zahajeni seznamovak seznamovak 4 seznamovak 1 

web 1 legiovlak 1 2 legiovlak 2

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže