Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Dobroty pro Patrička na ZŠ nám. Svobody

Ve středu 21. listopadu byl na ZŠ náměstí Svobody předán dárkový šek v hodnotě 21.000 korun tříletému Patričkovi ze Šternberka, který bojuje s vážnou nemocí (spinální svalovou atrofií). S nápadem, jak pomoci, přišla  třída VII.A s třídní učitelkou Pavlou Procházkovou, která se zapojila do projektu #jsem laskavec, který už třetím rokem pořádá Nadace Karla Janečka. Třída zorganizovala   akci s názvem „Dobroty pro Patrička“ a poprosili ostatní o upečení jakéhokoliv cukroví.

Děti i jejich rodiče se do příprav pustili opravdu s nadšením a ve středu ráno se ve škole nashromáždilo veliké množství krabic s dobrotami, které zaplnily celou školní jídelnu. A že bylo na co koukat! Perníčky, muffiny, pizza šneky, medovníky, linecké, vanilkové rohlíčky, koláčky, cupcakes, sušenky a spousta dalších laskomin.

Během dopoledního vyučování pak měli všichni žáci a jejich učitelé možnost si tyto pochutiny zakoupit za symbolické částky. Cukroví se sešlo tolik, že by stačilo pro dvojnásobný počet dětí. Proto jsme část dobrot věnovali klientům do Vincentina, aby si i oni mohli pochutnat.

Veškerý finanční výtěžek ve výši 21.000 korun byl převeden na Patričkův transparentní účet vedený pod nadací Kačenka dětem a bude využit na úhradu rehabilitací a kompenzačních pomůcek.

Prodej dobrot se skvěle vydařil a všechny hřál u srdce pocit z vykonání dobrého skutku. Velký dík patří všem dětem, rodičům a učitelům, kteří se do této akce zapojili. Byla to skvělá akce, ještě dnes jsou prostory naší školy krásně provoněné cukrovím.

 A co na to děti ze VII.A ? Ty už nyní přemýšlí, jakou laskavostí se do projektu zapojí zase za rok.

Patrik 460

Patrik web 1 Patrik web 2 Patrik web 3

 

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže