Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Děti z MŠ Nádražní se seznámily se životem včel a ježků

V mateřské škole Nádražní proběhly  výchovně vzdělávací programy „O životě včel a včelích produktech“ a „Ježčím krokem celým rokem“. V podání šternberského včelaře Leo Czabeho se děti dozvěděly spoustu informací o životě včel, jejich přínosu pro životní prostředí a člověka, ochraně a péči, práci včelařů, včelích produktech a dalších zajímavostí o včelách. Děti se zájmem zhlédly nejen krásný výukový obrazový materiál, ale také ochutnaly med a vyrobily si svíčky z medových plástů.

Velkou radost udělala dětem také návštěva živého ježka, kterého soustředěně pozorovaly, jak se rozvinul z klubíčka, pojídal červíky, procházel se po herně a funěl. Děti, které chtěly, si sáhly na jeho bodliny. Co dělá ježek nejen od jara do zimy, co potřebuje k životu, jak o něj pečovat, chránit ho a další zajímavosti byly obsahem bohatého výchovně vzdělávacího programu v režii  Terezy Pacovské.

Těšíme se na další spolupráci a užitečné programy, které zařazujeme i jako součást našeho školního vzdělávacího programu v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

vcely 460

Text a foto: MŠ Nádražní 

 vcely 1 vcely 2 vely 3 jezek 1 jezek 2

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže