Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Přijímačky nanečisto a další zprávy z místního gymnázia

Všem zájemcům o studium na místním gymnázium doporučujeme přihlásit se na „Přijímačky nanečisto“. Na webových stránkách školy www.gymst.cz je zveřejněn do 20.01.2020 přihlašovací formulář na tyto zkoušky. Tyto „cvičné“ přijímací zkoušky proběhnou vždy od 14:00 hod.,  28.01.2020 pro žáky devátých tříd a 29.01.2020 pro žáky pátých tříd. Výsledky budou zaslány zájemcům mailem. Je také možné (a užitečné) zúčastnit se informativní schůzky pro rodiče zájemců o studium 23.01.2020 od 16:00 hod. v budově gymnázia.

Podpora školy ve vzdělávání II

Od 1. ledna 2020 vstoupilo šternberské gymnázium do realizace dalšího dvouletého projektu nazvaného PODPORA ŠKOLY VE VZDĚLÁVÁNÍ II, který je podpořen Strukturálními fondy EU. Aktivity projektu navazují na projekt předchozí, který byl ukončen 31.12.2019. Projekt je zaměřen na kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí, žáků a studentů, podpora extrakurikulárních/rozvojových aktivit, aktivity rozvíjející ICT. V rámci projektu bude finančně podpořena možnost zaměstnání školního psychologa, vzniku klubu pro žáky SŠ zaměřeného na komunikaci v cizím jazyce a dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v různých oblastech. Ke zlepšení výsledků vzdělávání přispěje podpora tandemové výuky, využití ICT ve vzdělávání a podpora doučování žáků ohrožených školním neúspěchem.

Postup do okresního finále

V úterý 7.01.2020 se družstvo florbalistů Gymnázia Šternberk zúčastnilo okrskového kola ve florbale SŠ, které se uskutečnilo ve šternberské sportovní hale. Chlapci podali během turnaje velmi kvalitní výkony a po výhrách nad Gymnáziem Litovel v poměru 9:0 a nad Gymnáziem Uničov v poměru 5:2 naši okrskovou skupinu ovládli, a postoupili tak do okresního finále. Děkujeme chlapcům za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k postupu.


Laboratorní cvičení pro žáky ZŠ a SOŠL a S Šternberk

V příjemném adventním čase šternberské gymnázium v nově zrekonstruovaných laboratořích a učebnách biologie a chemie opět přivítalo žáky okolních základních škol a učiliště. Již potřetí pro ně byla připravena laboratorní cvičení z biologie a chemie, která probíhají v souladu se závazky projektu IROP. Při práci s moderními mikroskopy si žáci prohlédli trvalé zoologické a botanické preparáty, tkáně lidského těla a také pozorovali mikroorganismy žijící v akvarijním filtru. Prozkoumali i svoje smysly a v chemii různými metodami, včetně měření digitálními pH-metry, zjišťovali kyselost a zásaditost nápojů a roztoků používaných v domácnosti.

gympl 460 copy copy copy

 laborky 1 laborky 2 IROP logo 002

Turnaje O pohár Gymnázia Šternberk

Družstvo šternberského nižšího gymnázia se zúčastnilo již tradičního turnaje O pohár Gymnázia, Šternberk – a to jak fotbalového (3. 12. 2019), tak florbalového (10. 12. 2019); oba se uskutečnily v místní sportovní hale za účasti všech základních šternberských škol (v případě fotbalu se přidala i ZŠ Bohuňovice). Turnaje měly velice dobrou sportovní úroveň, bylo možno vidět řadu špičkových utkání a ve velké konkurenci zmiňovaných základních škol borci z gymnázia získali 3. (fotbal) a 4. (florbal) místo. Všem zúčastněným děkujeme za kvalitní reprezentaci našeho gymnázia.

florbal pohár fotbal pohár

 Gól chyběl k postupu

V rámci prosincových sportovních aktivit a akcí bojovali kluci z nižšího gymnázia v krajském kole florbalového turnaje o účast mezi nejlepšími týmy v republice. V rozhodujícím zápase s Reálným gymnáziem Prostějov stačila klukům remíza. Ještě pět minut před koncem vedli 3:2. Soupeř ale dvěma střelami zápas otočil na 4:3. My jsme tlačili, dali dvě tyčky, ale porážku 4:3 jsme již neodvrátili. Přesto jsme ještě mohli na turnaji zvítězit, kdyby nám pomohl tým z přerovské základní školy. Ten to však již bez motivace soupeři odevzdal, a tak náš tým skončil v krajském finále druhý. Škoda. Postup byl velmi blízko.
Výsledky:
Gymnázium, Šternberk - ZŠ Javorník 4:1
Gymnázium, Šternberk - ZŠ Mlýnská Mohelnice 5:1
Gymnázium, Šternberk - ZŠ Přerov 2:1
Gymnázium, Šternberk - Reálné gymnázium Prostějov 3:4

florbal kraj 1 florbal kraj 2

Další (podrobnější informace) lze nalézt na stránkách školy – www.gymst.cz

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže