Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Tým Kanady sehrál florbalový turnaj ve Šternberku

Florbalový rok 2019 zakončilo ve šternberské hale Ecce Homo silvestrovské utkání mezi Šternberkem a kanadským hokejovým týmem Whitby Wildcats. Po zahájení, při kterém zazněly hymny obou zemí, si hráči mezi sebou vyměnili dárky a začal první zápas.

Kanaďané do Evropy jezdí rok od roku ve větším počtu, tím spíš vloni, kdy v nedaleké Ostravě probíhalo hokejové MS juniorů. V Kanadě jsou mládežnické zápasy stejně populární jako ty seniorské, a tak záplava dospělých podporovala nadšeně své hráče i ve šternberské hale. Převahu na hřišti měli ale domácí hráči - družstvo v modrých dresech. Hokejisté ze zámoří nebyli moc zvyklí na florbalová pravidla, a i díky tomu několikrát inkasovali. Přesto dokázali vstřelit tři góly. Výsledek však není důležitý.

Po krátké pauze nastoupilo proti Kanaďanům druhé šternberské družstvo, tentokrát v dresech zlatých. Všichni hráči opět předvedli to nejlepší a některými pasážemi hry nadchli celé publikum.

Hráči, gólmanky a gólman poté předvedli své umění v dovednostní disciplíně - v nájezdech. Každý hráč jel asi tři nájezdy a všichni gólmani si pořádně zachytali.

Bylo moc příjemné zakončit rok v takto přátelském a pozitivním duchu, hráči byli nadšeni, že se mohou ukázat domácímu publiku a všichni se mohou těšit na další utkání v novém roce 2020.

Kanada 460

Za organizátory turnaje: Hedvika Mikolajková

Kanada

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže