Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Zastupitelé zvedli ruku pro stavbu atletického stadionu

Ve středu 20. května 2020 se uskutečnilo ve velkém sále Kulturního domu ve Šternberku veřejné zasedání Zastupitelstva města Šternberka, a to za dodržení předepsaných hygienických opatření. Stěžejním bodem zasedání byly změny a úpravy rozpočtu na letošní rok, které souvisí s odhadem plnění příjmů sdílených daní z návrhu Ministerstva financí ČR. Město Šternberk v důsledku předpokládaného snížení těchto příjmů (souvisí s nemocí COVID-19 a vyhlášení nouzového stavu) ponížilo provozní výdaje a omezilo investice, které bude možné odložit do příštího období. Omezení investic se nijak nedotkne stavby krytého bazénu ve Šternberku, přípravy jsou v plném proudu, jedná se o jednu z nejdůležitějších investic města vůbec. Stavba by měla být dokončena k 31. srpnu 2022 a zahájena bude v listopadu letošního roku. Nový bazén bude mít tři hlavní zájmové části: sportovní, relaxační a zábavní. Tzv. mokrá zóna  pojme cca 240 osob a wellness asi 30. Samotný bazén bude o rozměrech 25x12,5 metrů. Wellness a zážitková část nabídne vířivku, páru, saunu, relaxační místnost a zejména tobogán. 

Nejvýznamnější změnou v oblasti investic je schválení výstavby atletického stadionu. Na akci byla přiznána dotace MŠMT ve výši 50% nákladů akce. Proběhlo výběrové řízení na dodavatele. 1. etapa akce zahrnuje vybudování samotné atletické dráhy a sektory pro další atletické disciplíny, včetně střední travnaté plochy jako dopadové plochy pro vrhačské disciplíny. Pro stavbu hlasovalo 18 zastupitelů města. Výstavba atletického stadionu poběží paralelně se stavbou krytého bazénu.

Zastupitelé dále schválili žádosti o dotace Římskokatolické farnosti Šternberk, projednali žádosti kuželkářského a tenisového klubu a žádosti o individuální dotace v sociální oblasti. Jedním z bodů byla také zpráva o činnosti Městské policie Šternberk za rok 2019. 

Na závěr zasedání proběhla diskuse členů zastupitelstva a diskuse občanů k dopravní situaci v ulicích Kozinově a Husově. Po ukončení zastupitelstva proběhla prezentace příprav stavby krytého bazénu ve Šternberku. 

460 zm web

Průběh zasedání bude ke zhlédnutí po zpracování záznamu na kanálu města na YouTube

Atleticky stadion Sternberk 2020

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže