Šternberk - oficiální informační portál města

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Baroko v klášteře aneb Zpět do minulosti 19. a 20. září

Vydejte se s námi 400 let zpátky do minulosti a zažijte magickou atmosféru barokního města v rámci jedinečné akce BAROKO V KLÁŠTEŘE. Akce proběhne ve Šternberském klášteře (Farní 3) o víkendu 19. a 20. září 2020, a to mezi 10 a 18 hodinou. Staňte se na chvíli apatykářem a namíchejte si vlastní čaj z léčivých bylinek. Ukujte si hřebík či drobný šperk v místní kovárně, vyzkoušejte si barvení látek modrotiskem nebo nahlédněte do tajů výroby čokolády. Můžete se také seznámit s prvním počítacím strojem či s principy šifrování a předávání zpráv a čekají vás i mnohá další překvapení. Po oba dny bude na vaši bezpečnost dohlížet barokní posádka, která vám předvede své umění během rytířských soubojů.

Hlavní část programu se bude odehrávat na nádvoří Šternberského kláštera. „Jedná se o naprosto jedinečnou akci, která se ve Šternberku uskutečňuje vůbec poprvé. Program je natolik pestrý, že návštěvníci budou vnímat dobu baroka doslova všemi smysly“ láká za pořadatele Veronika Machowská, ředitelka MAS Šternbersko.

Akce je určena pro rodiny s dětmi a mládež, bude se konat za každého počasí. Vstup na akci je zdarma, občerstvení je zajištěno.

Po oba dny budou prostory samotného kláštera volně přístupné k prohlídkám dle běžného ceníku. Stejně tak bude po celou dobu akce zpřístupněna multimediální expozice Ecce Homo Park, kde mají návštěvníci možnost zažít jedinečnou atmosféru legendárních závodů Ecce Homo ve Šternberku.

 klaster maly

f: BAROKO V KLÁŠTEŘE

Plakát k akci Baroko v klášteře

 

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2020:
13 543


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže