Skočit na obsah Skočit na kompletní navigaci Skočit na zkrácenou navigaci Skočit na pravou stranu webu

Navigace

HISTORICKÉ MĚSTO ROKU 2008

Doporučené aktuality

Ovládání doporučených aktualit je možné pomocí klávesových zkratek, pro zastavení nebo spuštění přepínání aktualit lze pomocí klávesy mezerník. Samotné přepínání mezi aktualitami je možné pomocí levé a pravé šipky na klávesnici.

Pozastavit automatické přepínání aktualit Zobrazit předchozí aktualitu Zobrazit následující aktiualitu
 • Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2021

  Termíny svozů odpadu, plastů, papíru a bioodpadu 2021

 • Vítejte ve Šternberku

  Vítejte ve Šternberku

 • Provoz kompostárny v roce 2021 beze změn

  Provoz kompostárny v roce 2021 beze změn

 • Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2021

  Ceník vodného a stočného ve Šternberku pro rok 2021

 • Zastupitelé schválili rozpočet a změnu v místních poplatcích

  Zastupitelé schválili rozpočet a změnu v místních poplatcích

 • Majitelé psů si opět mohou vyzvednout speciální sáčky

  Majitelé psů si opět mohou vyzvednout speciální sáčky

 • Využijte mobilní rozhlas pro občany města Šternberka

  Využijte mobilní rozhlas pro občany města Šternberka

Obsah webu Šternberk.eu

Venkovské trhy na Hlavním náměstí ve Šternberku budou

Venkovské  trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011. V letošním, jedenáctém ročníku, bude nejvýznamnější událostí změna pořadatele trhů, kterou by však návštěvníci ani prodejci neměli výrazněji zaznamenat. Pomyslnou pořadatelskou štafetu  převezmou Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace města.

Nadále zůstane  zachována myšlenka trhů prioritně podporovat pěstitele a chovatele z regionu, prvovýrobce především potravinářských výrobků, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, např. sadaři, kteří pak sami vyrábějí mošty, sirupy či víno, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby atd. K doplnění nabídky se stále počítá s výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování (koření, keramika k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a všemu, co souvisí se životem na venkově a venkovským stylem.  

První letošní trhy proběhnou až budou možné ochutnávky u stánků a prodej občerstvení, nebude chybět tradiční doprovodný kulturní program.

Plánované termíny v letošním roce jsou tyto (vždy sobota na Hlavním náměstí ve Šternberku):

12.06.2021

10.07.2021

07.08.2021

04.09.2021

09.10.2021

Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny od 3. května v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kontaktní osoba: Mgr. Edita Zieger

Prozatím se s konáním trhů vyčkává, protože za platnosti stávajících opatření není účelné a ani technicky možné venkovské trhy na Hlavním náměstí ve Šternberku pořádat v rozsahu minulých ročníků. Stále je nutné zajišťovat zejména omezený počet návštěvníků a nakupujících. Také sortiment je velmi omezen. Podle platných opatření se smí prodávat pouze:  ovoce a zelenina (v čerstvém nebo zpracovaném stavu), květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobků z něj, maso a výrobky z masa, včetně živých ryb, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobků z něj (zdroj: Trhy a tržnice · Covid Portál gov.cz).

Nabízíme však řešení zejména prodejcům aktuálního sortimentu, jako jsou přísady, květiny apod.: ve Šternberku je k dispozici městská tržnice ve dvorním traktu budovy Hlavní náměstí 12, kde je prodej omezeného zboží možný po dohodě se správcem tržnice.  V případě zájmu o využití prodejního místa kontaktujte správce tržnice paní Kateřinu Koleňákovou na tel. 734 171 362 nebo paní Helenu Švubovou na tel. 739 931 908.

Venkovské trhy Šternberk

 

Pravá strana stránek

Městský úřad Šternberk

Horní náměstí 16
785 01 Šternberk
IČ: 00299529
DIČ: CZ00299529

telefon: 585 086 111, 511
e-mail: podatelna@sternberk.cz
ID datové schránky: ud7bzn4

Počet obyvatel k 1.1.2021:
13 479


Historické foto

Současné foto

Fotogalerie z akcí

Videoreportáže

Skočit na začátek stránky